Tag: vizita

Anulimi i vizitës së Vuçiç, reagon Thaçi: Të tregohet kulturë minimale...

Pas anulimit të vizitës të Vuçiçit në Banjë, ka reaguar dhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Në një reagim në rrjetin e tij social facebook,...

LAJM I FUNDIT/Kryeministri Haradinaj i ndalon vizitën Vuçiçit në Drenicë

Pas akteve të banorëve të cilët dolën në rrugë duke i bllokuar hyrjen presidentit të Serbisë në Drenicë për të vizituar fshatin Banjë, ka...

FOTO/’Vuçiç mos kalo’, protestuesit në Kosovë vendosin drunj në hyrje të...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka njoftuar se ditën e sotme do të vizitojë fshatin Banjë. Por disa protestues kanë filluar të marrin masa...

FOTO/Ish-sekretari i OKB-së Kofi Annan rol kyç në konfliktin Serbi-Kosovë, ja...

Kofi Annan, ish-sekretari i përgjithshëm i OKB-së, i cili ndërroi jetë sot nga një sëmundje e rëndë, ka qenë padyshim një person kyç gjatë...