Tag: vizita

“Skandaloze që nuk kanë ende bilancin e dëmeve”, Basha me banorët...

Lulzim Basha ka vizituar banorët e Shënavlashit. Kryeopozitari ka treguar vete detajet permes nje postimi ne rrjetet sociale. Sipas Bashës, ata janë të harruar...

FOTO/PD takon bizneset: Buxheti 2020 nuk përmbush kërkesat e tyre dhe...

Partia Demokratike eshte e gjitha e angazhuar me perballimin e situates se krijuar nga termeti, duke qene afer banoreve dhe duke ofruar zgjidhje konkrete. Jorida...

VIDEO/”Ulërinte shumë mbesa”, rrëfimi prekës i babait që humbi familjen nga...

Kryeministri Edi Rama ishte sot në dy familje të prekura nga tërmeti, familjen Meçja dhe Gjana.Ajet Meçja humbi tre njerëzit më të shtrenjtë, bashkëshorten,...

FOTO/”Nuk kanë ardhur akoma inxhinierë”, Basha pak metra larg Thumanës: Këtu...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ndodhet prej nje jave në terren duke parë dhe inspektuar nga afër dëmet që banesat e qindra banorëve kanë...

“U riktheva pas goditjes nga tërmeti i orës 12”, Basha nga...

Kryetari i PD, Lulzim Basha vizitoi spitalin e Durrësit pas raportimeve se është dëmtuar nga termeti. Në një komunikim për gazetarët, Basha tha se...

Situata e vështirë pas tërmetit, Basha anulon vizitën dhe aktivitetet në...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka anuluar vizitën në Athinë, ku kishte planifikuar të festonte, bashkë me shqiptarët në Greqi, Ditën e Flamurit. Më...

VIDEO/Dalin pamjet nga spitali, Basha me banorët, të plagosurit rrëfejnë dhunën...

Kanë dalë pamjet e para të filmuara brenda ambjenteve të spitalit të  Traumës, ku ndodhen disa prej banorëve të lenduar nga aksioni i sotëm...

Politikani i lartë austriak shton dozën e kritikave, del përkrah protestave...

I ftuar nga Kryetari i Parlamentit të Austrisë, Wolfang Sobotka, kryeparlamentari Gramoz Ruçi ndodhet në  Vjenë për një vizitë disa ditë këtë javë. Takimin e...

Iu shmang protestuesve në Shkodër, Paloka-Ramës: Ti edhe në banjo shkon...

Kryeministri Edi Rama nuk u prit mirë në Shkodër  dhe Malësi të Madhe, por u përball  me protestat e organizuara nga opozita. Për t'iu shmangur...

VIDEO/Historike, Tsipras i pari kryeministër grek që viziton Maqedoninë e Veriut

Kjo është vizita historike e kryeministrit grek Alexis Tsipras në Maqedoninë e Veriut. Këtë të martë, Tsipras ka mbërritur në Maqedoni. Kujtojmë që Alexis Tsipras...