Tag: vizita

Gjendja e dy të infektuarëve të parë, mjeku: Babai i pacientit...

Mjeku i njohur, Tritan Kalo ka vizituar nga afër të dy personat që janë shtruar në Infektivin e QSUT-së, pasi janë prekur nga koronavirusi. Kalo...

Vizita e parë si kryeministër jashtë Kosovës, Albin Kurti pritet me...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pritur me ceremoni në Pallatin e Brigadave nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Kjo është vizita e parë zyrtare...

VIDEO/Shihni përmes këtyre pamjeve si është realiteti, gjyshja në Tiranë tregon...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, eshte munduar ti tregoje publikut permes pamjeve dhe vizitave te tij, sesa e veshtire eshte jetesa ne Shqiperi. Së...

Albin Kurti kryeministër, zbulohet ku është vizita e parë e tij...

Pasi mori zyrtarisht postin e rendesishem, Albin Kurti ka filluar nga puna pa bere shumë bujë. U tha fillimisht se  kishte nisur me rishikimin...

”Porosia erdhi nga lart”, Basha flet për situatën në konvikt: Ata...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar serish lidhur me takimin e tij te fundit me disa studente ne konviktet e QS, e cila...

Presidenti i Parlamentit Europian sot viziton Tiranën, ja axhenda

Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë në datat sot dhe nesër. Kjo pritet të jetë axhenda...

FOTO/Familja në zonën e Tiranës braktiset nga shteti, PD sjell pamjet:...

PD nuk e ka lene jashte vemendjes akoma situaten pas tërmetit, duke u perqendruar tek vizitat dhe takimet me banoret e prekur. Belind Këlliçi ka...

VIDEO-MESAZH/Basha i kthen përgjigje Ramës nga Thumana: Nga zgjidhja e krizës...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama me ane te nje video-mesazhi, të realizuar pas kthimit nga Thumana, ku kryedemokrati...

Banorët denoncojnë tek PD: Qeveria nuk i ndihmon për dëmet nga...

Përfaqësuesi i PD, Luan Baçi, takoi disa banorë në fshatin Shetaj të Ishmit, të cilët denoncojnë edhe gjobitjet qiu behen për rindërtimin e shtëpive. Ismet...

Ish-deputetja sjell rastin e familjes nga Lezha: Kryefamiljari i paralizuar në...

Ish-deputetja Lindita Metaliaj ka takuar banoret e prekur nga termeti i 26 nentorit,ne fshatrat e njesise administrative Zejmen, ne Lezhe. Vetë ajo ka rrëfyer në...