Tag: kryeministri

“Po na la COVID-i në shtator”, Rama zbulon objektivat e vjeshtës...

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar dy aktivitete për të cilat kanë rënë dakord me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti për t’u zhvilluar në vjeshtë...

Kryeministri i Kosovës viziton Shqipërinë, zbardhet axhenda

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të vizitojë sot zyrtarisht për herë të parë Shqipërinë, që pas marrjes së detyrës së tij, ku do...

Meta reagon sërish: Platforma fakt që më 8 prill, por që...

Vazhdojne replikat ne distance te presidentit Ilir Meta dhe Kryeministrit Edi Rama. Meta i pergjigjet deklarates se meparshme te kryeminsitrit, i cili mohoi se...

Lëvizje në fundjavë? Kryeministri jep njoftimin

Edi Rama ka njoftuar bllokimin e levizjeve dhe per kete fundjave. Sipas kryeministrit Edi Rama, situata eshte pozitive, por mund te permbyset nese bejme...

Koronavirusi/Futet në karantinë Zoran Zaev

Lideri i LSDM në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev dhe kreu i partisë opozitare në vend VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski janë vetë-izoluar pasi kanë mësuar...

Kryeministrit anglez i nevojitet shumë oksigjen, Trump pritet të dërgojë ilaçin...

Prej më shumë se dhjetë ditësh kreu i qeverisë britanike vazhdon të ketë simptoma dhe së fundmi gjendja e tij u përkeqësua. Johnson ndodhet...

Kryeministri në Irlandë i bashkohet mjekëve për të luftuar CoVid-19

Kryeministri i Irlandës Leo Varadkar do të kthehet në punë si mjek për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit. Ai thuhet se është lideri i...

Koronavirusi/Kryeministri i Izraelit Netanyahu dhe stafi i tij hyn në karantinë

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu do të hyjë në karantinë. Zyra e kryeministrit Netanyahu, ka konfirmuar se një vendim i tillë është marrë pasi një...

“Si e keni hallin”, Kryeministri i pakënaqur me popullin e tij:...

Kryeministri i vendit Edi Rama në një komunikim në Facebook bëri me dije se ai nuk është i kënaqur me të gjitha masat shtrenguese...

“Nuk e kuptoj se ç’vend ka për vetlavdërim”, Ish-ministri-Ramës: Kemi patur...

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama deklaroi me plot mburrje, se numri i paket i rasteve me koronavirus ne Shqiperi, eshte per shkak te...