Tag: kryeministri

Vizita e parë si kryeministër jashtë Kosovës, Albin Kurti pritet me...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pritur me ceremoni në Pallatin e Brigadave nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Kjo është vizita e parë zyrtare...

Albin Kurti kryeministër, zbulohet ku është vizita e parë e tij...

Pasi mori zyrtarisht postin e rendesishem, Albin Kurti ka filluar nga puna pa bere shumë bujë. U tha fillimisht se  kishte nisur me rishikimin...

Kurti merr detyrën zyrtarisht, thirrje ministrave në ditën e parë: Mos...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka marrë sot zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës. Përmes një ceremonie zyrtare, ai që i dorëzoi detyrën...

LAJM I FUNDIT/Jep dorëheqjen kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Kryeminisitri Zoran Zaev ka dhene doreheqjen, duke vendosur keshtu te largohet nga posti qeveritar duke i hapur rrugë Qeverisë teknike me mandatë tre mujor,...

“Do përjashtoheni nga PS”, Hajdari shpërthen pas deklaratës së Ramës: E...

Kryeministri Edi Rama ishte i prerë sot, prezantintimit të projektligjit “AntiKÇK”, kur i paralajmëroi  deputetët e tij se ai që nuk do të votonte...

Financial Times: Kryeministri i Italisë nën hetim për korrupsion

Giussepe Conte, kryeministri i Italisë dyshohet të jetë në qendër të një hetimi për korrupsion financiar. Financial Times raporton se një fond investimesh i mbështetur...

VIDEO/Kryeministri nuk ka shenja reflektimi, i përgjigjet Bashës: Dielli ka dalë...

Në përfundim të mbledhjes së Kryesisë, kryeministri Edi Rama iu përgjigj deklaratave të kryedemokratit Basha, i cili i kerkoi largimin e tij dhe zhvillimin...

VIDEO/Kryeministri vjen dhe si aktor, Ermal Mamaqi na tregon pamjet e...

Ermal Mamaqi ka publikuar pamjet e para të filmit i cili prej disa muajsh eshte duke u xhiruar dhe mban titullin "I love Tropoja". Më...

Rudina Hajdari “sulmon” kryeministrin Rama: A mos ke frikë nga Bushati,...

Replika të forta ka patur mes deputetësh në seancën parlamentare te dites së sotme. Rudina Hajdari është bërë sërish protagoniste, duke u perpjekur të...

“Do bllokojmë negociatat”, Rama vihet në lëvizje, planifikon një takim me...

Teksa jemi në pritje të një përgjigje nëse do të hapen negociatat, Shqipëria në kuadrin diplomatik ka ende shumë detyra të papërfunduara. Edhe pse sfidat...