LAJM I FUNDIT/”Babalja”, Gjykata merr vendimin e papritur për Fredi Alizotin

0Shares
0

Fredi Alizoti, i përfshirë në dosjen “Babale” është liruar nga burgu. Ai ishte dënuar me dy vjet burg dhe sipas vendimit të Gjykatës së Tiranës e ka konsumuar të gjithë kohën dhe tashmë do të jetë i lirë.

Të njëjtat burime bëjnë me dije se Alizoti e ka hlyer dënimin, duke qenë se i është llogaritur edhe koha që ka qendruar në ambientet e paraburgimit.

Sipas Gjykatës ai ka imituar zërin e Agron Xhafajt, në videon që u publikua kohë më parë  nga ana e Partisë Demokratike.

Pasi u publikua audio-përgjimi, Agron Xhafaj u dorëzua tek autoritetet italiane dhe është në qeli, ndërsa Prokuroria nisi paralelisht një hetim. Opozita tha se këto hetime bëhen për të mbrojtur trafikantët e drogës dhe për të kërcënuar ata që kanë kurajon të denoncojnë.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje