FOTO/Tërmet i fuqishëm në Greqi, magnituda dhe epiqendra

Ndaje

Një tërmet i fuqishëm ka goditur paraditen e sotme Greqinë. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 5.2 të shkallës riter.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në zonën e Artës, ndërsa nuk dihet ende nëse ka shkaktuar dëme, por me aq sa raportohet nuk ka dëme.

Kujtojme se rajoni i Ballkanit dhe deri ne Turqi se bashku me Greqine po goditen vazhdimisht nga tërmete, te cilat i kalojne shkallen 4 rihter.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje