Tag: lekundje

Tërmeti që lëkundi vendin gjatë natës, Ministria e Mbrojtjes jep detajet

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion zyrtar për tërmetin që u regjistrua gjatë natës në vend. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, tërmeti është pasuar nga 42...

Lëkundet Shqipëria, ja ku ishte epiqendra

Janë rikthyer sërish lëkundjet e tokës në vendin tonë, por kësaj here në veri të vendit. Sipas informacioneve të para tërmeti ka qenë i një...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, aparaturat regjistrojnë magnitudën

LIVE Toka nuk gjen qetësi, regjistrohen lëkundje tërmeti në Durrës schedule08:33 - 10 Shtator, 2020 Lëkundje tërmeti janë ndjerë përsëri në rajonin e qytetit të Durrësit. Sipas qendrës...

Lëkundje tërmeti në Greqi, magnituda dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë mëngjesin e sotëm sipas Institutit të Gjeodinamikës. Tërmeti kishte epiqendër zonën e Kalavrytas dhe...

Tërmeti i fuqishëm në Greqi, ku ishte epiqendra

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë mengjesin e sotëm. Sipas të dhënave të para sizmiologjike, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.0. Epiqendra e lëkundjeve...

Lëkundje të lehta tërmeti në Tiranë, ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.1 ballë i shkallës rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 09:38. Epiqendra e tij ka qenë në Fushë Krujë...

Rikthehen lëkundjet e tërmetit, ku ishte epiqendra dhe magnituda

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mesditën e sotme në vendin sotme. Sipas ESMC lëkundjet me magnitudë 3.2 rihter e kanë pasur epiqendrën 7 km në...

Korriku fillon me lëkundje tërmeti, epiqendra dhe sa ishte magnituda

Një lëkundje tërmeti tronditi mëngjesin e sotëm nëntokën e Korçës. Sipas të dhënave të bëra publike nga IGJEUM, goditja ka qene me magnitudë 3.9 të...

E FUNDIT/Lëkundje tërmeti në Tiranë

Lëkundje tërmeti në vend mëngjesin e kësaj të enjte. Faqja e regjistrimit të lëkundjeve, Earthquake raporton se në Shqipëri janë ndjerë lëkundje për të cilat...

Edhe Greqia vijon të goditet nga tërmetet, epiqendra dhe magnituda e...

Një tërmet me magnidutë 4.2 të shkallës rihter ka goditur sot Greqinë. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 05:57 të mëngjesit të së...