Tag: termet

Lëkundje tërmeti në Durrës, sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.6 i shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë. Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte qytetit i Durrësit. Por...

Lëkundje tërmeti në Velipojë, pushuesit në panik

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë nga pushuesit në plazhin e Velipojës pak minuta më parë. Mësohet se tërmeti është regjistruar 20 km larg...

Tërmeti i fuqishëm në Greqi, ku ishte epiqendra

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë mengjesin e sotëm. Sipas të dhënave të para sizmiologjike, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.0. Epiqendra e lëkundjeve...

Lëkundje të lehta tërmeti në Tiranë, ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.1 ballë i shkallës rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 09:38. Epiqendra e tij ka qenë në Fushë Krujë...

Rikthehen lëkundjet e tërmetit, ku ishte epiqendra dhe magnituda

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mesditën e sotme në vendin sotme. Sipas ESMC lëkundjet me magnitudë 3.2 rihter e kanë pasur epiqendrën 7 km në...

Korriku fillon me lëkundje tërmeti, epiqendra dhe sa ishte magnituda

Një lëkundje tërmeti tronditi mëngjesin e sotëm nëntokën e Korçës. Sipas të dhënave të bëra publike nga IGJEUM, goditja ka qene me magnitudë 3.9 të...

Greqia nuk njeh qetësi, regjistrohet një tjetër tërmet

Pas tërmetit të së dielës Sizmografët e Institutit Gjeodinamik në Greqi regjistruan një tjetër tërmet të fortë prej 4.7 në shkallën Rihter në Rodos...

FOTO/Turqia godet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.6 të shkallës Rihter sipas stacioneve gjeologjike ndërkombëtare ka tronditur pak më parë zonën e Manisas në Turqi. Nga të dhënat...

Edhe Greqia vijon të goditet nga tërmetet, epiqendra dhe magnituda e...

Një tërmet me magnidutë 4.2 të shkallës rihter ka goditur sot Greqinë. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 05:57 të mëngjesit të së...

Regjistrohen lëkundje të forta tërmeti gjatë natës, IGJEUM jep të dhënat

Ne vend para mesnates dhe pastaj gjate nates jane ndjere lekundje termeti, me e forta ajo e regjistruar me epiqender ne Thumane, me nje...