Tërmeti i fuqishëm në Greqi, ku ishte epiqendra

0Shares
0

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë mengjesin e sotëm. Sipas të dhënave të para sizmiologjike, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.0.

Epiqendra e lëkundjeve sizmike ishte ishulli Hydra në një thellësi 90 kilometra nëntokë. Lëkundjet nga tërmeti i fortë u ndien deri në kryeqytetin grek, Athinë.

Deri tani nuk raportohet për persona të lënduar ose për dëme materiale.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje