Edhe Greqia vijon të goditet nga tërmetet, epiqendra dhe magnituda e lëkundjeve të fundit

0Shares
0

Një tërmet me magnidutë 4.2 të shkallës rihter ka goditur sot Greqinë. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 05:57 të mëngjesit të së martës në zonën e detit, 111 km në jug të Lerapetras.

Po ashtu bëhet e ditur se tërmeti pati një thellësi fokale prej 10 kilometrash.

Kujtojmë se pak ditë më parë në Greqi ka pasur të tjera lëkundje tërmeti, por fatmirësisht pa dëme materiale.

Nderkaq, dhe Shqiperia nuk ka ngelur prapa me lekundjet nga termeti. Ka patur disa lekundje te forta diteve te fundit, te cilat kane shqetesuar jo pak qytetaret.
/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje