Lëkundje tërmeti në Velipojë, pushuesit në panik

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë nga pushuesit në plazhin e Velipojës pak minuta më parë. Mësohet se tërmeti është regjistruar 20 km larg Shkodrës dhe magnitude ka qenë 3.4

Ndërkohë, IGJEUM raporton se lëkundja u ndje në orën 9:37, dhe magnituda sipas institutit të Gjeoshkencave ishte 3.5.

Epiqendra e tërmetit ishte në grykëderdhjen e lumit Buna, me thellësi 5 km.

Pushuesit kanë thënë që lëkundja ka qenë e madhe dhe është ndjerë për pak sekonda.

/.DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje