Tag: lirohet

ARSYEJA/U arrestuan me Fjolla Morinën, gjykata liron biznesmenin dhe shoferin

Gjykata e Kukësit ka liruar shoferin dhe biznesmenin e kapur në të njëjtën makinë me Fjolla Morinën. Të lirë janë lënë Fsnik Syla dhe Fitim...

Vdekjet e banoreve nga tërmeti, lirohet biznesmeni i arrestuar 3 ditë...

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën “detyrim paraqitje” për Artur Terziun, pronarin e lokalit “Barons” tek pallati në lagjen nr.6, ku vdiqën dy gra...

Arta Marku tregohet bujare, liron ish-kryebashkiakun Agim Kajmaku

Gjykata e Apelit vendos masën ‘detyrim paraqitje’ për ish kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku. Ka qenë prokurorja e çështje Arta Marku e cila ka kërkuar...

Apeli në Itali i cakton arrestim shtëpiak, lë qelinë e burgut...

Ka lënë qelinë e burgut në Itali shqiptari Moisi Habilaj, kushëriri i ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri. Avokatët e tij Maria Caltabiano e Francesco Strano...

Akuzohet për prostitucion, gjykata ka marrë vendimin për “Zogun e Tiranës”

Gjykata e Tiranës ka lënë në masën e sigurisë “Arrest shtëpie”, Hermes Nikajn, i njohur si “Zogu i Tiranës”. Ky i fundit u lirua gjatë...

VIDEO/Çlirohet qyteti i madh i Australisë, kangurët ‘pushtojnë’ qendrën

Koronavirusi dhe izolimi ne shume vende te botes ka sjelle dhe aspekte pozitive ne funksionimin e jetes se qytetareve, por dhe te ciklit te...

Sapo kishte dalë nga burgu, policia e kap me shokun në...

Një operacion blic i policisë në qendër të qytetit të Durrësit ka zënë në befasi dy të rinj teksa po udhëtonin me me shpejtësi...

LAJM I FUNDIT/”Babalja”, Gjykata merr vendimin e papritur për Fredi Alizotin

Fredi Alizoti, i përfshirë në dosjen “Babale” është liruar nga burgu. Ai ishte dënuar me dy vjet burg dhe sipas vendimit të Gjykatës së...

I theu dhëmbët kushëririt, lirohet sërish nga burgu Vladimir Gjuta

Lirohet nga paraburgimi Vladimir Gjuta. Ai u arrestua më 4 janar, pasi akuzohej se kishte rrahur me çekiç kushëririn e tij, duke i thyer...

Zbulohet një skandal i policisë së Elbasanit, efektivi i dehur aksidenton...

Abc News ka zbuluar një skandal në Policinë e Elbasanit, i cili për mënyrën se si ka ndodhur përbën një situatë të paprecedent të...