Arta Marku tregohet bujare, liron ish-kryebashkiakun Agim Kajmaku

Ndaje

Gjykata e Apelit vendos masën ‘detyrim paraqitje’ për ish kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku.

Ka qenë prokurorja e çështje Arta Marku e cila ka kërkuar zbutje të masës së sigrurisë, duke argumentuar qëndrimin e saj për shkak të ndryshimit të rrethanave të ngjarjes.

Kajmakun u vu në prangat e policisë dy netë më parë pasi u paraqit në spital privat për shkak të komplikacioneve me shëndetin.

Ishin mjekët e spitalit që bënë të mundur dorëzimin e Kajmakut në polici, ndërkohë që pas disa muaj arrati u la sot i lire.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje