Tag: Burgu

“Izolimi e përkeqësoi”, Flet vëllai i Bilbil Hasanit: Si e morëm...

Mëngjesin e djeshëm, i burgosuri Bilbil  Hasani vrau veten duke u mbytur me çarçaf, pasi kishte shfaqur probleme mendore dhe instancat perkatese nuk ishin...

LAJM I FUNDIT/”Babalja”, Gjykata merr vendimin e papritur për Fredi Alizotin

Fredi Alizoti, i përfshirë në dosjen “Babale” është liruar nga burgu. Ai ishte dënuar me dy vjet burg dhe sipas vendimit të Gjykatës së...

Ndodh në Fier, të burgosurit refuzojnë të qëndrojnë në një ambient...

Ngjarja e rende e ndodhur disa ditë më parë në Mallakastër ka tronditur opinionin publik dhe vijon të mbetet ende ne qender të vëmendjes. Ditën...

Nuk i dhanë leje t’i jepte lamtumirën e fundit motrës së...

Familja, miq e të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit Brunilda Kovaçit sot në Berat, trupi i së cilës u soll nga Franca...

VIDEO/Rama hyn në burg me rastin e Vitit të Ri dhe...

Kryeministri Edi Rama ka hyrë në burg sot, me rastin e Vitit të Ri. Së bashku me Ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj, Rama shkoi...

Shqiptari pret ‘byzylykun elektronik’ dhe arratiset, autoritetet greke e shpallin në...

Një shqiptar është arratisur dhe po kerkohet nga autoritetet. Ai mbante një byzylyk, por mesohet se e ka prerë për të humbur gjurmët. Shqiptari 35...

Tërmeti nuk lë mangut as burgun e Shën Kollit, transferohen të...

Lëkundjet e tërmetit nuk kanë kursyer as burgun e Shën Kollit në Lezhë. Mësohet se disa godina kanë pësuar dëmtime dhe ka rrezik për...

Tragjike! Sapo kishte dalë nga burgu, i riu nga Thumana vdes...

Kristian Preçi është një prej personave që ka humbur jetën ditën e sotme si pasojë e tëmretit të fuqishqëm. Ka qenë gazetarja Arana Loce...

EMRI/I rikthehet “sportit” të tij të preferuar, tenton të arratiset sërish...

Gëzim Toma ka tentuar të arratiset nga burgu i sigurisë së lartë në Peqin, duke përsëritur ‘sportin’ e tij të preferuar. Toma është arratisur...

DETAJE/Lirohet para kohe vëllai i Alketa Vejsiut, çfarë vendosi Gjykata

Endrit Vejsiu, vëllai i prezantueses së njohur, Alketa Vejsiu, ka arritur të marrë lirinë një vit pas arrestimit në Lezhë, raporton Faxweb.al Pavarësisht se Gjykata...