Kurti i përgjigjet për herë të parë ‘presionit’ të Thaçit: I dashur President, jemi afër marrëveshjes me LDK

Ndaje

U bënë dy letra qe presidenti Hashim Thaçi i dërgoi kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe së fundmi Kurti i ka kthyer pergjigje pas kerkesave te vazhdueshme per te formuar qeverine ne Kosove.

Përmes një letre zyrtare, Kurti ka kërkuar nga presidenti Thaçi që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, por që siç thuhet në letrën e tij, të durojë dhe të presë.

Kurti thekson se eshte afer marreveshjes me kreun e LDK, por kjo kerkon durim dhe pak kohë.

Kurti i ka kërkuar presidentit Thaçi të mos bëjë presion e vlerësime politike, duke sqaruar se Lëvizja Vetëvendosje ende nuk i ka dërguar një emër për mandatar Thaçit dhe se këtë do ta bëj gjatë ditëve në vazhdim.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje