Tag: Letra

Zyrtarja e PE i kthen përgjigje Aleancës: Do vazhdojmë hetimet në...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka marrë përgjigje për letrën drejtuar presidentit te Parlamentit Europian. Përmes një postimi në Facebook, Aleanca bën me dije...

Dvorani nuk bindet për sharkimin, jep ‘amanetet’ e fundit për ish-kolegët:...

Ish-kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi i ka dërguar një letër zv. kryetares së këtij institucioni dhe anëtarëve të tij lidhur me shkarkimin...

Denoncimet për censurën/Genc Pollo letër publike ambasadorit gjerman: Shqyrtoni aktivitetin e...

Ish-deputeti Genc Pollo, i është drejtuar me një letër Ambasadorit të Gjermanisë në Tiranë, ku i shpreh shqetësimin lidhur me aktivitetin në dëm të...

PD i drejtohet ambasadorëve Kim e Soreca: T’i hiqet mandati kryebashkiakut...

Partia Demokratike reagon sërish për çështjen e kryebashkiakut të Matit, Agron Malaj, tri ditë pasi Prokuroria mbylli hetimet, prej ku doli në përfundimin se...

Reforma zgjedhore/Opozita propozon takim të hënën, vjen përgjigjja: Është pushim, çfarë...

Pas pergjigjes se Bashes, se opozita nuk e kishte braktisur tryezen per reformen zgjedhore, Oerd Bylykbashi i dergoi nje leter mazhorances dhe opozites parlamentare...

Trump i vë ultimatum OBSH-së: Keni 30 ditë kohë të bëni...

Presidenti amerikan Donald Trump i shkroi një letër urgjente shefit të Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) Tedros Adhanom Ghebreyesus, duke e akuzuar se ka...

E PLOTE/Europa Nostra letër urgjente BE: Dënoni shembjen brutale të Teatrit...

“Europa Nostra” i ka dërguar një letër Ministres së Kulturës së BE-së, Nina Obuljen – Koržinek që të dënohet në mbledhjen e radhës së...

Kushtetuesja ‘ngriu’ krijimin e qeverisë, Kurti drejtohet Komisionit të Venecias për...

Zyra e Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se dje kryeministri ka dërguar kërkesë për opinion në Komisionin e Venedikut lidhur me kompetencat...

VIDEO/Kjo është letra dërguar komisionerit, Meta e lexon 4 herë: Njëherë...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka lexuar letrën që i ka dërguar Komisionerit për Zgjerim,ndersa i  ka kthyer pergjigje kryeministrit Edi Rama, duke shprehur...

Meta konferencë urgjente: TaoRama do të marrë përgjigje direkte

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka paralajmëruar një konferencë për shtyp në orën 11:45. "TaoRama do ta marrë përgjigjen direkte nga Presidenti i Republikës Sh.T.Z...