Tag: qeveria

Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme, Bylykbashi citon Kushtetutën dhe sqaron: Rimerrni...

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi shpjegon pse vendimi per zgjatjen e gjendjes se emergjences deri ne qershor eshte antiligjore dhe antikushtetuese. Sipas tij, statistikat e Covid 19...

“Zoti Kryeministër hiq gjendjen e shtet-rrethimit, virusi po tërhiqet”

FRIKE JO, AKSION OPOZITAR, PERBALLJE PO! Nga Aleksander Biberaj Sic shihet situata po i ri-kthehet normalitetit, pavaresisht se une personalisht gjykoj se situata e pandemise eshte...

Dita ndërkombëtare e Punës, PD: 61 mijë persona kanë humbur vendin...

Demokrati Dorian Teliti përmes një statusi në Facebook thotë se, pavarësisht asaj që e quan paradë të kryeministrit Rama, situata në Shqipëri sa vjen...

“Eshtë marrë një kredi 9.1 mln euro”, Murrizi akuza qeverisë: Ka...

Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij në seancë plenare tha në këtë kohë të vështirë qeveria ka...

FOTO/PD zbulon qeverinë: Sa para kanë kaluar në të vërtetë nga...

Partia Demokratike ka nxjerrë sot pagesat e bëra nga thesari i shtetit, ku shihet se qeveria ka shpërndarë vetëm 10.8 milionë euro nga paketa...

Krijim qeverie dhe jo zgjedhje/Zbulohet emri i kandidatit për Kryeministër nga...

Pas një ore diskutime në kryesinë e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Gazeta Insajderi, mëson nga burime brenda kësaj partie se mandatari për kryeministër...

Shteti amerikan hedh në gjyq drejtuesit e vendit aziatik: “Kina gënjeu...

Shteti amerikan i Misurit të martën (21 Prill) paditi udhëheqjen e Kinës mbi COVID-19, duke kërkuar shpjegime mbi atë që e përshkroi si mashtrim...

Basha: Nëse nesër do ishin zgjedhjet, PS do të pësonte disfatën...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha foli për përkeqësimin e situatës nga pandemia për shkak të keqmenaxhimit nga qeveria. “Ka shumë fjalë, shumë pak veprim...

VIDEO/Tabaku përball Ramën me deklaratat e tij: Propaganda ka treguar me...

Jorida Tabaku ka publikuar një video, ku shfaqet një deklaratë e kryeministrit Edi Rama, i cili cili thotë “shitini jahtet dhe paguani dritat, ose...

FOTO/“Jahtet përjashtohen nga TVSH”, reagon Tabaku: Shqiptarët nuk po i lë...

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar sërish përmes një postimi në facebook lidhur me projektvendimin për të përjashtuar nga TVSH importuesit e jahteve,...