Tag: Pergjigje

Protesta e maturantëve, vjen përgjigja nga Ministria

Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA), Rezana Vrapi, hodhi poshtë pretendimet e maturantëve për testin e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, duke u shprehur...

“Debati për testimet”/Rama: PD ia fut kot! Strategjinë e bën Komiteti...

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje opozitës për kërkesën  saj për të kryer sa më shumë testime kundra koronavirusit. Rama në një mesazh në...

Ironia e Ramës me PD, reagon Basha: Sulmet kundër opozitës nuk...

I menjehershem ka qene reagimi i liderit te opozites, Lulzim Basha, pas ironise se kryeministrit Edi Rama me kerkesen qe PD ka parashtruar prej...

“Jam arrestuar në Itali”/Rama i kthen përgjigje PD duke ndryshuar deklaratën:...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar direkt pas deklaratave të Partisë Demokartike. Ditën e sotme ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi i kërkoi Ramës të japë dorëheqjen...

Meta konferencë urgjente: TaoRama do të marrë përgjigje direkte

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka paralajmëruar një konferencë për shtyp në orën 11:45. "TaoRama do ta marrë përgjigjen direkte nga Presidenti i Republikës Sh.T.Z...

Kollitje të shpeshta dhe anulime të takimeve, dalin përgjigjet e testeve...

Papa Françesku ka rezultuar pas analizave se nuk ishte prekur nga koronavirusi, sipas gazetarës italiane Il Messagero të martën. Kujtojme se ai anuloi për herë...

Balla merr përgjigjen nga PD: Taulant Yaris bën mirë që të...

Partia Demokratike i pergjigjet kreut të Grupit të PS-së, Taulant Balla për deklaratat e tij në Kongresin e PS.Nëpërmjet zëdhëneset së PD, Ina Zhupa,...

Qeveria kujtohet për grevistët e Poçemit, jepet një zgjidhje për kalimin...

Eshte dashur greva e urisë dhe perkeqesimi i gjendjes se punonjësve që qeveria te hedhe sytë dhe te parashtroje nje zgjidhje. Një përfaqësi e grevistëve...

VIDEO/”Buzëqeshja e kryeministrit shumë e madhe”, Kryemadhi dyshuese: Kërkoi kredi për...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dalë sot para mediave, një ditë pas konferencës së donatorëve për të ndihmuar Shqipërinë në rindërtim pas tërmetit...

“Nuk jemi kompetentë”/KLP i përgjigjet Çekajt: Drejtoju gjykatës për hetimin e...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka refuzuar kërkesën e avokatëve të Arbër Çekaj për të hetuar veprimet hetimore të prokurorëve të SPAK lidhur me...