DENONCIMI/Rrahjen e Administratorit të Njësisë Administrative Gjocaj e urdhëroi Taulant Balla

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar mesazhin e dy qytetarëve në “Facebook”, i cili pasi denoncon ben dhe nje akuze te rende.

Sipas asaj qe dhe vete policia ka raportuar me heret, në Peqin ka ndodhur një rrahje publike, ku 10 persona kanë dhunuar fizikisht administratorin e Njësisë Administrative Gjocaj, nderkohe qe poliica i ka shpallur ne kerkim 4 persona.

Nderkohe, sipas denoncuesit, policia po përpiqet ta mbajë të fshehtë ngjarjen dhe autorin e vertete te saj. Qytetarët shprehet se akti i dhunës është urdhëruar nga deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Administratori i narkoshtetit u rrah me urdherin e Taulant Bego Yaris! Lexoni denoncimin per dajak zgjedhjet e partise se krimit nga qytetaret dixhital! sb

-Pershendetje dr Ne Peqin ka ndodhur nje rrahje publike 10 veta kan rrahur administratorin e komunes gjocaj (peqin ) me urdhrin e kryehajdutit deputetit taulant balla i cili ka qen prezent dhe ka pare ngjarjen para syve te tij por cdo gje ka mbetur larg policise dhe mediave me urdhrin e kryehajdutit tao balla

-Pershendetje Dr Berisha, jam nje qytetar nga qyteti i Peqinit, per arsye sigurie dua te ruaj anonimatin. Dua te informoj se ne qytetin e Peqinit, partia socialiste, ose e thene ndryshe bandat e rilindjes zgjodhen kryetarin e PS-se. Ku i pranishem ishte nr 2 PS Tauland Balla, ne pefundimi e takimi degjeneroi me perplasje fizike ndermjet grupeve rivale, ku ne mes te qytetit me urdher te Taulant Balles u gotit Adminisratori i Njesise Administative Gjocaj Laku Hasa, nen kercenimin e armeve vellezerit Vani dhe Alen MACI lidhje krushqie me kryetarin e Bashkise Peqin Lorenc Tosku , ku te pranishem ishin forca te shumta policore dhe nuk reaguan fare. Ky rast i paprecedente solli frike dhe ankth te qytetaret e thjeshte. Z, Berisha jeni i vetmi person ku mund ti drejtohemi per te tilla ngjarje qe po ndodhim nen qeverisjesjen ketij narkoshteti te rilindjes, ku bandat nen gjuhen e armeve kercenojne diten per diell persona me imunitet, po qytetaret e thjeshte kush po i mbron, policia qe eshte e pranishme ne vend ngjarje dhe nuk reagon por e fsheh ngjarjen. Me kete qeverisje te rilindjes, Çdo qytetare ndjehet i pasigurte ne kete qyttet, apo ne te gjthe Shqiperine. Ju faleminderit per mirekuptimin tuaj, Z Berisha.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje