Ulje temperaturash, vijnë reshjet e shiut dhe dëborës në të gjithë vendin

Ndaje

Ditën e sotme moti pati një kthesë nga ditet qe lame pas me diell. Do të vijojë dita sot me reshje shiu duke bërë që temperaturat të bien ndjeshëm.

Sipas parashikimit të bërë nga IGJEUM, rënia graduale e temperaturave do të shkaktojë reshje shiu e dëbore në të gjithë vendin gjatë ditës së sotme.

Ndërkohë nga mesdita dhe pasditja do të ketë përmirësime të kushteve atmosferike, duke bërë që temperaturat e ulëta dhe reshjet të pozicionohen vetëm në veri dhe jug të vendit.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të pësojnë ulje në mesditë, duke luhatur nga 0 gradë celsius deri në 17 gradë celsius.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 17 °C
në vendet e ulëta: 10 / 17 °C
në vendet malore: 4 / 11 °C.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje