Tag: moti

Pritet stuhi dhe reshje shiu: Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile shkresë...

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile u ka dërguar shkresë zyrtare 5 prefekturave pasi në veri-perëndim dhe në jug të vendit priten stuhi dhe reshje...

Paralajmërimi i meteorologut grek: Çfarë e pret Shqipërinë të premten dhe...

Shqipëria është përfshirë nga reshje dhe moti me vranësira thuajse në të gjithë territorin, ndërsa gjatë ditës së sotme u vunë re përmbytje sporadike...

Cikloni në detin Jon/ Drejtoria Detare bën njoftimin e rëndësishëm për...

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka dhënë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me ciklonin që po afrohet në detin Jon. Sipas njoftimit zyrtar, ditën e...

Po formohet në Jon, çfarë është “medicane” që pritet të godasë...

Ndryshimi i papritur i motit me fenomene dhe përkufizime pothuajse të papara për Greqinë mund te sjellin dukuri si ciklone. Por gjasat janë që uraganit...

Shtatori freskon Shqipërinë, si pritet të jetë moti sot në të...

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm, por që herë pas here...

Rrezikohet jeta e tre familjarëve në Sarandë, fortuna i zuri në...

Stuhia dhe furtuna e fuqishme që ka përfshirë pjesën më të madhe të vendit po rrezikon jetën e tre anëtarëve të një familje në...

Largohet i nxehti afrikan, moti surprizon ditën e mërkurë

Pas ditëve të nxehta me temperatura përvëluese, e mërkura do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, priten...

Moti, java me diell por 3 dite kane ere

Java qe filloi do te kete mot vetëm me diell si dhe temperatura vere për adhuruesit e plazhit dhe për ata të cilat kanë...

Shqipëria goditet nga i nxehti saharian, korriku sjell zyrtarisht verën

Vera nis zyrtarisht ne Korrik, pasi dhe temperaturat e favorizojne. 10 ditëshi i parë i korrikut do të përfshihet nga vala e të nxehtit...

MOTI/ Sot dhe neser, kohe per plazh por edhe surpriza

Moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të...