Tag: koha

Po formohet në Jon, çfarë është “medicane” që pritet të godasë...

Ndryshimi i papritur i motit me fenomene dhe përkufizime pothuajse të papara për Greqinë mund te sjellin dukuri si ciklone. Por gjasat janë që uraganit...

Ulje temperaturash, vijnë reshjet e shiut dhe dëborës në të gjithë...

Ditën e sotme moti pati një kthesë nga ditet qe lame pas me diell. Do të vijojë dita sot me reshje shiu duke bërë...

Meta mesazh para konferencës: Kemi dhe fare pak kohë! Duhet hequr...

Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën me një mesazh të gjatë, në fokus të së cilës është koha, për të cilën thotë se...

Ndërrimi i orës, çfarë vendimi ka marrë BE

Bashkimi Europian ka ndërmarrë hapa shtesë për të shfuqizuar llogaritjen e kohës gjatë verës dhe dimrit. Komiteti i Parlamentit Evropian votoi të hënën me 23...

Reshje dëbore në disa zona, problemet e para në qarkullim

Temperaturat e ulëta kanë favorizuar një mot të ftohtë dhe mund të themi që dimri ka ardhur përfundimisht. Mësohet se në disa zona kryesore kanë...

MOTI/ Koha sot me surpriza

Sot i gjithë vendi do të dominohet nga mot i paqendrueshëm me vranësira mesatare deri të dendura të cilat në mesditë do të shoqërohen...

MOTI/ Sot dhe nesër koha e paqëndrueshme, ja cilat zona rrezikohen...

Gadishulli i Ballkanit do të mbetet në ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë Veriperëndimore të cilat do të mbajnë në vendin...

MOTI/ Temperatura në rritje, ja si parashikohet moti për 3 ditët...

Fundjava me reshje dhe erëra të forta do të pasohet nga kthjellimet të cilat do të vijojnë të paktën deri të mërkurën. Dita e hënë nis kthjellime dhe...

MOTI/ Kujdes me planet për fundjavë…!

Dielli mesa duket do i lërë vendin vranësirave duke nisur nga dita e sotme dhe të dielën më pas edhe shirave. Sipas sinoptikanëve e diela...

MOTI/ Parashikimi, koha surprizon, ja temperaturat sot dhe nesër

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga afrimi i masave ajrore të qëndrueshme të cilat do të kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë mot...