VIDEO/”Do të kemi një AMA si një hetuesi dhe një AKEP si xhelat”, Kryemadhi: Paketa antishpifje për mediat sjell censurën

Ndaje

Partia Demokratike, se bashku me opozitën, kanë organizuar tryezen per lirine e medias per te kundershtuar ligjet e censures te propozuar nga qeveria.

Në tryezë ndodhen përfaqësues të mediave dhe opozitës duke diskutuar dëmet dhe pasojat qe mund te sjellë miratimi i këtij ligji.

E pranishme, ne kete takim, dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar duke u shprehur se miratimi i ketij ligji ka në thelb vetëm censurën.

Ne si opozite kemi marre nje vendim largimin nga parlamenti, vetem nje veprim i tille i opozites do te shfaqje figuren e vertete te nje artisti qe ne thelb ka censuren. Do te kemi nje AMA si nje hetuesi dhe nje AKEP si xhelat.

Strategjia e shpopullimit eshte e Rames ku po iken klasa e mesme, biznesi, gazetaret, opinionistet sepse kane sigurine e shendetesise per femijet etj, e me pas do te sjelle censuren.

Jemi ne krah te gazetareve, jam kunder pronareve qe nepermjet gazetareve te bejne qoka nepermejt ERTV.Te mbyllesh gojen e gazetareve eshte shkelje e te drejtave te njeriut.

Duhet solidaritet me njeri-tjetrin.Kemi te njejten situate si 1945 ku nisen spastrimin e intelektualeve.Shqiperia pritet te marre presidencen e OSBE dhe kryeministri ecen me mashtrim dhe propagande’-eshte shprehur Kryemadhi.

vijon..

LIVE – Tryeza për Median dhe Fjalën e Lirë.

LIVE – Tryeza për Median dhe Fjalën e Lirë.

Publiée par Lulzim Basha sur Lundi 16 décembre 2019

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje