Tag: mediat

“Largimi i Dvoranit”, reagon Meta: Vendimi i djeshëm i vonuar, por...

Ka dale ne nje konference per mediat, presidenti Ilir Meta, i cili ka komentuar dhe largimin e Ardian Dvoranit, nje beteje te cilen e...

Shqiptari gjendet nga fqinjët i larë në gjak, detajet e para...

Një shqiptar 65-vjeçar është gjetur i plagosur rënë në kokë dhe në gjoks, mbrëmjen e djeshme në Artemida, Greqi. Shqiptari emri i të cilit nuk...

“Gazetat të mbyllura, redaksitë televizive të përgjysmuara”, Industria e medias në...

Me gazetat e mbyllura, redaksitë televizive të përgjysmuara dhe reklamat në pikiatë, kriza e koronavirusit rrezikon të lërë pa paga dhe pa punë një...

Rama e quan ‘shtetrrethim’: Si do veprohet me transportin e ushqimeve...

Pasi vendosi që Tirana dhe Durrësi të vendoseshin në karantinë për 3 ditë për shkak të koronavirusit, vjen një tjetër mesazh nga kryeministrit Edi...

LAJM I FUNDIT/Presidenti Meta në një tjetër konferencë urgjente për mediat

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të ketë sot në ora 18:15 një komunikim me gazetarët në institucionin e Kreut të Shtetit. Kujtojmë se në...

Zhupa publikon investigimin e medias ndërkombëtare: Ortaku i Olsi Ramës, i...

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka publikuar investigimin e medias ndërkombëtare ku specifikohet se Armant Josifi, ortaku i Olsi Rames dhe njekohesisht keshilltari i...

Koronavirusi/Rama gjen ‘armiqtë’ në Shqipëri: Po lulëzon ligësia dhe injoranca

Kryeministri Edi Rama ka reaguar se fundmi në lidhje me akuzat publike për masat e marra për parandalimin e koronavirusit. Rama, i cili perqendrohet tek...

“Paketa anti-shpifje shkon në Komisionin e Venecias”, Basha: Tregon se dy...

Lulzim Basha ka pershendetur vendimin e marrë nga Komiteti i Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës për ta çuar paketën e ashtuquajtur...

“Anti-shpifje”/Reagon me shqetësim Avokati i Popullit: S’ofron garancitë sipas standardeve ndërkombëtare,...

Qeveria ka paralajmëruar që ditën e sotme do të miratojë në Kuvend paketën “anti-shpifje”, por kjo paket e cila kryesisht prek mediat online është...

VIDEO/”Do të kemi një AMA si një hetuesi dhe një AKEP...

Partia Demokratike, se bashku me opozitën, kanë organizuar tryezen per lirine e medias per te kundershtuar ligjet e censures te propozuar nga qeveria. Në tryezë...