Tag: paketa anti-shpifje

“Vendimi i Presidentit për kthimin e ligjit të censurës i drejtë”,...

Partia Demokratike ka reaguar zyrtarisht diten e sotme lidhur me paketën anti-shpifje e cila u kthye ne Kuvend nga Ilir Meta. Sipas ish-deputetes Albana Vokshi,...

Rama sulmon Markun dhe Zhejin: Njëri e bëri vajzën tonë dashnore...

Teksa Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Kuvendi se Komisioni Europian dhe Këshilli i Europës janë mashtruar nga organizatat e mediave për atë që po...

VIDEO/”Nuk ankohem për shpifjet ndaj meje, gruas..”, Rama-gazetarëve që protestojnë: Turmë...

Në vijim të fjalës së tij, kryeministri Edi Rama nuk ka lene pa thënë dy fjalë dhe per paketen anti-shpifje e cila pritet të...

Paketa anti-shpifje votohet në Kuvend, Fuga alarmohet: Tmerr o tmerr! Imagjinoni...

Akademiku Artan Fuga vijon të reagoje dhe kritikoje ashper për paketën anti-shpifje të qeverisë, që pritet të kalojë sot në seancë plenare, duke këmbëngulur...

Paketa anti-shpifje/Meta kundër mazhorancës: Pa media të lirë, rruga europiane e...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka treguar se eshte kundër mazhorancës përsa i përket paketes anti-shpifje qe i ka kaluar parlamentit per t'u miratuar. Ai...

Edhe Këshilli i Europës kundër paketës “antishpifje” të qeverisë, ka një...

Komisionerja e Këshillit të Evropës për të Drejtat e Njeriut, Dunja Mijatović, shpreh keqardhjen që Kuvendi përmes komisioneve parlamentare shqyrtoi gjatë kësaj jave dy...

“E kuptoni apo jo? Nuk është thjesht çështje e medias”, Artan...

ARTAN FUGA/ Për një përqasje tjetër kritike ndaj amendimeve në ligjin e shpifur antishpifje ——– Ka vend të dali më qartë se çfarë përmban ligji i...

Paketa anti-shpifje kalon për votim, nesër mbahet protestë para Parlamentit

Nesër do të mbahet një protestë që do të organizohet përpara Parlamentit kundër paketës antishpifje të propozuar nga Qeveria e Edi Ramës. Protesta do të...

Rudina Hajdari e shqetësuar për paketën anti-shpifje: Kryeministër, po ‘ramizon’ vendin...

Një reagim ka patur dhe deputetja Rudina Hajdari e cila i eshte bashkuar zërave kritike për paketën anti-shpifje, te cilen sot komisioni i Ligjeve...

VIDEO/”Do të kemi një AMA si një hetuesi dhe një AKEP...

Partia Demokratike, se bashku me opozitën, kanë organizuar tryezen per lirine e medias per te kundershtuar ligjet e censures te propozuar nga qeveria. Në tryezë...