Tag: Ligji

“Do shkoj vetë në Venecia”, Meta: I kërkoj ndjesë komisionit, u...

Presidenti i vendit Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme, evidentoi shkeljet e kryera gjatë ushtrimit të detyrës nga kreu i KED, Ardian Dvorani. Meta...

“Pa gjykatë Kushtetuese rrezikohet të zhduket prona”, Tabaku ngre alarmin: Ligji...

Jorida Tabaku eshte ndalur tek ligji "Per Shpronesimet", e cila sipas ish-deputetes krijon një superstrukturë nen drejtimin e kryeministrit, që ne parim,  do të...

Ligji i ri nga 1 marsi 2020, si të aplikoni për...

Këshilltari i emigracionit nga organizata ‘Plan B’ në Esen, Blerian Kushta-shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për...

‘Pra, kap çfarë të kapësh’, Blushi tregon lëvizjen e Metës: Ligji...

Presidenti i Republikës Ilir Meta paralajmëron një bashkëbisedime me gazetarët pas miratimit të ndryshimeve në ligjin për Gjykatën Kushtetuese. Në një postim në “Facebook”, zëdhënësi...

Nënkryetari i PD publilon videon: Rama është i pabesueshëm! Nuk e...

Ish-deputeti Edmond Spaho ka reaguar së fundmi ne rrjetet sociale, duke publikuar dhe nje video te fundit nga kryeministri Edi Rama. Spaho sikurse dhe PD,...

AXHENDA/Komisioni i Venecias sërish në Tiranë, këtë herë për paketën Antishpifje

Sot, në Tiranë, nis takimet një delegacion i Komisionit të Venecias, lidhur me  Paketën Antishpifje. Kjo e fundit u kundërshtua shumë nga organizatat mediatike dhe...

“Ligji antiKÇK”/Rama sulmon kritikët: Parazitët që jetojnë me llafe, ligji është...

Pavarësisht se shumë juristë e kanë quajtur ligjin anti-KCK si nje akt normativ në shkelje të Kushtetutës dhe të drejtës së pronës, kreu i...

PD kërkesë Ramës: Nise zbatimin e ligjit anti-KÇK me pasurinë e...

Partia Demokratike i ka kërkuar qeverise dhe Edi Ramës  të nisë zbatimin e ligjit anti KÇK me pasurinë e mikut të Taulant Ballës, trafikantit...

Një analizë për ligjin special anti-KÇK, Eduard Halimi tregon për “listën...

Për ju qe ende nuk jeni te qarte lidhur me ligjin special 'Anti KCK", te propozuar nga kryeministri Edi Rama, nje analize te thelle...

Policia forcon masat, dënohen me para ata që nuk e pastrojnë...

Shoferët në Australi do të marrin një gjobë deri në 450 dollarë dhe të humbasin 3 pikë, nëse targat e tyre nuk shfaqen pastër...