FOTO/Gjimnazistë dhe studentë vijojnë të ndihmojnë non stop, Këlliçi: Mbrëmja na gjeti në Thumanë

Ndaje

Vijojnë që qindra qytetarë të organizohen masivisht për të ofruar ndihma per te prekurit nga tërmetet.

Së fundmi, kemi një iniciativë per t’u vlerësuar nga të rinjtë e Tiranës, nën drejtimin e Belind Kelliçit. Sipas informacioneve, te rinjtë janë nisur drejt Durrësit dhe kampeve te ngritura per strehimin e banorëve, duke i dhuruar kutitë me ndihma qytetarëve.

Mbremja dje na gjeti serish ne Thumane. Falenderim pa mase per te rinjte gjimnaziste e studente qe kontribuan dhe vijojne te ndihmojne non stop. Solidariteti i qytetareve e ne vecanti i te rinjve ne keto dy dite, eshte treguesi me i mire se Shqiperia ka ende shprese“,-shkruan Këlliçi duke shperndare dhe fotot nga mbrëmja e djeshme.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje