Tag: te rinj

FOTO/”Katrahura me maturantët”, Boçi flet me shifra nga sistemi: Shumë preferuan...

Luçiano Boçi rikthehen ne vemendje çështjen e maturanteve, duke u fokusuar tek zgjedhja e deges ne universitete. Boçi tregon procesin e komplikuar ne te cilen...

Largimi i të rinjve nga Shqipëria, Basha alarmohet pas raportit: Plani...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas një raporti të Gallup, ku del se Shqipëria është ndër vendet me largimin më të madh...

Tabaku nxjerr videon: Kryeministri dhe qeveria janë mallkimi prej të cilit...

Ne fokus te reagimit te sotem te ish-deputetes Jorida Tabaku eshte largimi i shqiptareve nga atdheu i tyre. Kjo e fundit ben pergjegjes qeverine Rama,...

Kapen autorët e plagosjes me armë në Mamurras, arrestohen dy kushërinjtë

Policia ka identifikuar dhe ka arrestuar bashkëpunëtorët e autorit të dyshuar të plagosjes së 2 të rinjve, mbrëmjen e se dieles në Mamurras. "Nga tërësia...

VIDEO/Policia iu kap vetëm 400 gr drogë të rinjve nga Tirana,...

Policia ne Tiranë ka sekuestruar 402.7 gr. lëndë narkotike kokainë, peshore elektronike dhe një sasi parash, e përfituar nga shitja e lëndës narkotike. Burime zyrtare...

VIDEO/Manovra me policinë rrugëve të kryeqytetit, shoferi hedh nga dritarja pistoletën

Dy të rinj nga Fushë Kruja janë vënë në prangat e policisë së Tiranës mbrëmjen e të martës, 28 janar. Ata po qarkullonin me...

Policia arreston 2 persona në Durrës, ja për çfarë akuzohen

2 shtetas janë arrestuar nga policia në Durrës për vepra të ndryshme penale. Operacioni i policise ka ardhur për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën...

VIDEO/Ndalojnë makinat dhe plas sherri, të rinjtë zihen me grushta me...

Një skenë e dhunshme eshte regjistruar në kryeqytet, me protagoniste disa te rinj, te cilet konfliktohen dhe dhunojnë njëri-tjetrin. Sipas një qytetari, i cili ka...

DETAJE/Nuk ndalen dy të rinjtë, sherri i dhunshëm në Tropojë vazhdon...

Dy të rinj janë vënë në prangat e policisë në Tropojë, pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e policisë. Arrestimi i tyre u bë pasi,...

FOTO/Gjimnazistë dhe studentë vijojnë të ndihmojnë non stop, Këlliçi: Mbrëmja na...

Vijojnë që qindra qytetarë të organizohen masivisht për të ofruar ndihma per te prekurit nga tërmetet. Së fundmi, kemi një iniciativë per t'u vlerësuar nga...