Tabaku nxjerr videon: Kryeministri dhe qeveria janë mallkimi prej të cilit shqiptarët po largohen

Ndaje

Ne fokus te reagimit te sotem te ish-deputetes Jorida Tabaku eshte largimi i shqiptareve nga atdheu i tyre.

Kjo e fundit ben pergjegjes qeverine Rama, duke shprehur se pas 7 vitesh, çdo ditë jane 20 shqiptare qe duan te ikin nga vendi i tyre duke kerkuar azil.

“7 vite më parë u premtonte shqiptarëve parajsën vetëm për të fituar pushtetin. Nuk mbajti asnjë premtim, por zhvati gjithçka dhe zhyti vendin në krizë. Kryeministri dhe qeveria në ikje janë mallkimi prej të cilit shqiptarët po largohen nga vendi. Këtë vit çdo ditë 20 shqiptarë kërkojnë azil në vendet e BE.

Kjo nuk është Shqipëria që ne duam. Shqiptarët meritojnë liri, mundësi, dinjitet dhe normalitet. Plani ynë dhe gjithë energjitë tona kanë për qëllim t’iu kthejnë shqiptarëve punën, nderin dhe dinjitetin e nëpërkëmbur”,-shkruan ish-deputetja.

7 vite më parë u premtonte shqiptarëve parajsën vetëm për të fituar pushtetin. Nuk mbajti asnjë premtim, por zhvati gjithçka dhe zhyti vendin në krizë. Kryeministri dhe qeveria në ikje janë mallkimi prej të cilit shqiptarët po largohen nga vendi. Këtë vit çdo ditë 20 shqiptarë kërkojnë azil në vendet e BE.Kjo nuk është Shqipëria që ne duam. Shqiptarët meritojnë liri, mundësi, dinjitet dhe normalitet. Plani ynë dhe gjithë energjitë tona kanë për qëllim t’iu kthejnë shqiptarëve punën, nderin dhe dinjitetin e nëpërkëmbur.

Publiée par Jorida Tabaku sur Lundi 17 août 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje