Tag: jorida tabaku

“Qeveria mendjen te propaganda”, Tabaku sjell shifrat: 160 shqiptarë në ditë...

Ish-deputetja Jorida Tabaku vijon te flase me shifra dhe statistika, kur behet fjale per qeverine dhe jo duke sulmuar me fjale dhe akuza. Tabaku thekson...

Tabaku sjell studimin e Global Initiative, dalin shifrat: Shqipëria e zhytur...

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku publikon raportin e “Global Initiative përmes një statusi në Facebook, i cili thotë se Shqipëria është kthyer në një...

Jorida Tabaku: Fantazma e PPP-ve dhe shpëtimi shqiptarëve

Nga Jorida Tabaku Ka një rrezik që i vërvitet prej 7 vitesh buxhetit të shtetit dhe xhepave të shqiptarëve dhe ai quhet PPP. Kemi ngritur...

Tabaku nxjerr videon: Kryeministri dhe qeveria janë mallkimi prej të cilit...

Ne fokus te reagimit te sotem te ish-deputetes Jorida Tabaku eshte largimi i shqiptareve nga atdheu i tyre. Kjo e fundit ben pergjegjes qeverine Rama,...

Indeksi i Baselit për pastrimin e parave, Tabaku: Fakt tronditës! Shqipëria...

Jorida Tabaku sjell ne vemendje raportin e fundit te sapopublikuar Bazel 2020 i cili e rendit Shqipërinë të parën nga vendet e Ballkanit Perëndimor...

VIDEO/Ish-deputetja: Në dy mandate, vetëm 22 km rrugë! Rama, prova e...

Me ane te nje videoje ne rrjetet sociale, Jorida Tabaku ve perballe deklaratave te tij, Kryeministrin Edi Rama. Epiqendra e ketyre deklaratave jane rruget qe...

Pritet të dyfishohen të papunët/Ish-deputetja publikon raportin e UNDP, sa të...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, me anën e një statusi në facebook ka akuzuar qeverinë se po e varfëron gjithnjë e më shumë...

PD reagon për raportin e Standard&Poor’s, Tabaku shpjegon: Kërcënon të ulë...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me raportin e Standard&Poor. Sipas demokrates, ky raport kërcënon te ulë renditjen prej borxhit...

“10 oligarket e koncesioneve moren gjysmen e garancise sovrane”

“Braktisen qytetarët dhe bizneset, gjithçka në shërbim të oligarkëve. 10 kompanitë e koncesioneve, klientë të Edi Ramës, janë përfituesit më të mëdhenj të garancisë...

“800 mijë vota?”, Ish-deputetja për Ramën: T’i shohë në ëndërr! Të...

Jorida Tabaku i kujtuar kryeminsitrit Edi Rama se do ta kete te veshtire te siguroje 800 mijë vota per te marre mandatin e trete...