Tag: jorida tabaku

“Taksa progresive është e pandershme”, Tabaku: Barrierë për mjekët, inxhinierët, ekspertët

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, shkruan në ‘Facebook’ se mjekët, infermierët, inxhinierët, specialistët e programimit, ekspertët dhe bankierët mbajnë mbi supe peshën më të madhe...

Rritje pagash? Vjen reagimi nga PD: Gënjeshtër parazgjedhore, paratë e shëndetësisë...

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, reagon menjëherë pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se do të rrisë me 40% pagat e punonjësve të shëndetësisë. Tabaku shkruan...

“Qeveria mendjen te propaganda”, Tabaku sjell shifrat: 160 shqiptarë në ditë...

Ish-deputetja Jorida Tabaku vijon te flase me shifra dhe statistika, kur behet fjale per qeverine dhe jo duke sulmuar me fjale dhe akuza. Tabaku thekson...

Tabaku sjell studimin e Global Initiative, dalin shifrat: Shqipëria e zhytur...

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku publikon raportin e “Global Initiative përmes një statusi në Facebook, i cili thotë se Shqipëria është kthyer në një...

Jorida Tabaku: Fantazma e PPP-ve dhe shpëtimi shqiptarëve

Nga Jorida Tabaku Ka një rrezik që i vërvitet prej 7 vitesh buxhetit të shtetit dhe xhepave të shqiptarëve dhe ai quhet PPP. Kemi ngritur...

Tabaku nxjerr videon: Kryeministri dhe qeveria janë mallkimi prej të cilit...

Ne fokus te reagimit te sotem te ish-deputetes Jorida Tabaku eshte largimi i shqiptareve nga atdheu i tyre. Kjo e fundit ben pergjegjes qeverine Rama,...

Indeksi i Baselit për pastrimin e parave, Tabaku: Fakt tronditës! Shqipëria...

Jorida Tabaku sjell ne vemendje raportin e fundit te sapopublikuar Bazel 2020 i cili e rendit Shqipërinë të parën nga vendet e Ballkanit Perëndimor...

VIDEO/Ish-deputetja: Në dy mandate, vetëm 22 km rrugë! Rama, prova e...

Me ane te nje videoje ne rrjetet sociale, Jorida Tabaku ve perballe deklaratave te tij, Kryeministrin Edi Rama. Epiqendra e ketyre deklaratave jane rruget qe...

Pritet të dyfishohen të papunët/Ish-deputetja publikon raportin e UNDP, sa të...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, me anën e një statusi në facebook ka akuzuar qeverinë se po e varfëron gjithnjë e më shumë...

PD reagon për raportin e Standard&Poor’s, Tabaku shpjegon: Kërcënon të ulë...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me raportin e Standard&Poor. Sipas demokrates, ky raport kërcënon te ulë renditjen prej borxhit...