Tag: jorida tabaku

“Bizneset në rrugën e Saraçëve janë lënë në harresë”, Tabaku në...

Jorida Tabaku konstaton se ne cilin do cep të Tiranës të pyesësh apo takosh biznese do të tregojnë të gjithë një listë të gjatë...

Amnistia fiskale, Tabaku e shpjegon hapur: Rama do të na shndërrojë...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka bërë një deklaratë për shtyp ku është shprehur se amnistia fiskale e Edi Ramës do ta shëndërroj Shqipërinë në lavatriçen...

Ish-deputetja: Dy arsyet pse parashikohet që 50% e shqiptarëve të...

E perqendruar tek aspekti ekonomik, Jorida Tabaku na sjell pasqyrimin qe ajo i ben ekonomise shqiptare, me rastet reale nga vendi. Sipas ish-deputetes, ne jemi...

“Po goditet biznesi i turizmit”, Tabaku sjell rastin: Ramavirusi është shkaktari...

Ish-deputetja sjell historine e nje biznesi ne kryeqytet, i cili pas pandemise mbylli dyqanin dhe ndaloi keshtu sherbimet e tij. Dyqani që po shihni...

KOMENT/ Mashtruesi qe shemb te shkuaren dhe te ardhmen e Tiranes

Nga Jorida Tabaku Një muaj më parë krimineli i Tiranës shembi pa asnjë plan dhe pa asnjë projekt gjimnazin Sami Frashëri megjithëse pretendonte se kishte...

“Për çfarë mblidhet parlamenti sot? Për jahtet?”

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se Parlamenti mblidhet sot për një ligj që është në shërbim të oligarkëve. Sipas Tabakut, qeveria ka vendosur të...

DOKUMENTI/ Tabaku: Edi Rama me një VKM kriminale i kalon truallin...

Ish deputetja Jorida Tabaku beri te ditur se Edi Rama me një VKM kriminale, sipas saj, i kalon truallin e Teatrit Kombëtar, Erion Veliajt. Deklarata...

Jorida Tabaku replikon me Ramën për raportin e Freedom House: Kryeministri...

Nga Jorida Tabaku Kur e vërteta thërret propaganda bën zhurmë. Nën këtë moto duket se jeton dhe kryeministri, i cili me qëllim ngatërron raportet e...

Ekonomia e vendit, e fundit ne rajon

"Ekonomia e vendit e fundit në rajon", deklaron Jorida Tabaku.Në kulmin e pandemisë, qeveria zien nga vjedhja dhe korrupsioni, thote ajo. Deklarata e Tabakut: Kjo pandemi...

“Nuk na kushton gjë të bëjmë atë që bën Kosova”,Tabaku publikon...

Jorida Tabaku i referohet shifrave të FMN, kur shprehet se Shqipëria në mënyrë absolute ka mbështetjem më te vogël për ekonominë reale. Ish-deputetja thote...