Tag: jorida tabaku

Tabaku nxjerr videon nga Fieri: Qeveria jep 23 milionë euro për...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, denoncon në ‘Facebook’ se qeveria ka dhënë 23 milionë euro nga taksat e shqiptarëve për inceneratorin e Fierit,...

VIDEO/ Tabaku: Ne 7 vjet asnje premtim i mbajtur nga Rama

https://www.facebook.com/543904035697566/posts/3223119594442650/ Ish deputetja Jorida Tabaku publikon videon me gënjeshtrat e Ramës. Në 7 vite qeveri asnjë premtim i mbajtur, thote ajo. “Premtimet e pambajtura dhe gënjeshtrat...

Tabaku përball Ramën me deklaratat: Synimi i gënjeshtarit kronik, t’u marrë...

Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, shkruan se kreu i qeverisë ka vetëm një synim t’u marrë...

Tabaku publikon tabelat që faktojnë rritjen e taksave: Skema ku bizneset...

Jorida Tabaku publikon tabelat ku deshmohet rritja e taksave per biznesin. Sipas ish-deputetes, për biznesin e madh tarifa Zoto është rritur mesatarisht me 15%,...

“Bizneset në rrugën e Saraçëve janë lënë në harresë”, Tabaku në...

Jorida Tabaku konstaton se ne cilin do cep të Tiranës të pyesësh apo takosh biznese do të tregojnë të gjithë një listë të gjatë...

Amnistia fiskale, Tabaku e shpjegon hapur: Rama do të na shndërrojë...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka bërë një deklaratë për shtyp ku është shprehur se amnistia fiskale e Edi Ramës do ta shëndërroj Shqipërinë në lavatriçen...

Ish-deputetja: Dy arsyet pse parashikohet që 50% e shqiptarëve të...

E perqendruar tek aspekti ekonomik, Jorida Tabaku na sjell pasqyrimin qe ajo i ben ekonomise shqiptare, me rastet reale nga vendi. Sipas ish-deputetes, ne jemi...

“Po goditet biznesi i turizmit”, Tabaku sjell rastin: Ramavirusi është shkaktari...

Ish-deputetja sjell historine e nje biznesi ne kryeqytet, i cili pas pandemise mbylli dyqanin dhe ndaloi keshtu sherbimet e tij. Dyqani që po shihni...

KOMENT/ Mashtruesi qe shemb te shkuaren dhe te ardhmen e Tiranes

Nga Jorida Tabaku Një muaj më parë krimineli i Tiranës shembi pa asnjë plan dhe pa asnjë projekt gjimnazin Sami Frashëri megjithëse pretendonte se kishte...

“Për çfarë mblidhet parlamenti sot? Për jahtet?”

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se Parlamenti mblidhet sot për një ligj që është në shërbim të oligarkëve. Sipas Tabakut, qeveria ka vendosur të...