Tabaku përball Ramën me deklaratat: Synimi i gënjeshtarit kronik, t’u marrë shqiptarëve paratë dhe tua japë ato oligarkëve

Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, shkruan se kreu i qeverisë ka vetëm një synim t’u marrë shqiptarëve paratë dhe tua japë ato oligarkëve.

I premtoi shqiptarëve heqjen e taksës 20% për ushqimet bazë dhe për 7 vite me radhë për çdo vit vetëm rriti taksa, tarifa dhe çmimet e produkteve të shportës. Në fund, si çdo autokrat i babëzitur për pushtetin që i japin oligarkët hoqi TVSH-në 20% për importin e jahteve.Gënjeshtari kronik ka vetëm një synim: t'u marrë shqiptarëve paratë dhe tua japë ato oligarkëve. Kryeministri i oligarkëve nuk mund të jetë kryeministri i shqiptarëve.

Publiée par Jorida Tabaku sur Jeudi 18 juin 2020

I premtoi shqiptarëve heqjen e taksës 20% për ushqimet bazë dhe për 7 vite me radhë për çdo vit vetëm rriti taksa, tarifa dhe çmimet e produkteve të shportës. Në fund, si çdo autokrat i babëzitur për pushtetin që i japin oligarkët hoqi TVSH-në 20% për importin e jahteve.
Gënjeshtari kronik ka vetëm një synim: t’u marrë shqiptarëve paratë dhe tua japë ato oligarkëve.”,-shprehet ish-deputetja.
/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje