Gjykata jep vendimin për shoferin e autoambulancës që vrau të miturin në Kakavijë, dëshmia e tij

Ndaje

Gjykata e Gjirokastrës ka lënë në burg Admir Golemin, shoferi i ambulancës që përplasi për vdekje 10 vjeçarin në Kakavijë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur katër ditë më parë në Kakavijë, në ditën e tretë të situatës kritike në kufirin grek, ku radha e automjeteve të emigrantëve shqiptarë që prisnin të iknin në Greqi shkoi deri në fshatin Jorgucat.

Avokati i shoferit ka deklaruar në sallën e gjyq se klienti i tij ishte duke ecur brenda normave të lejuara të qarkullimit rrugor. Ndërkohë, vetë shoferi tha para togave të zeza se djali i preu rrugën ndërkohë që ai po transportonte të sëmurë.

vijon..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje