Tag: thumane

Me shpejtësi të madhe pas krimit që bënë: Aksidentohen të rinjtë...

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në aksin e vjetër Thumanë-Fushë Krujë. Abcnews.al mëson se policia ka vënë në...

“Kredinë e paguaj me pensionin që më jep nëna”, Banori nga...

Si shumë shtëpi në Thumanë, edhe shtëpia e Arben Muçës pati dëmtime serioze nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. Që atë ajo  ditë ai...

DESHMI/Familjet në Thumanë akoma në çadër, flasin banorët: Përzgjedhja selektive të...

Përfaqësuesja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri takoi disa banorë të Thumanës, të cilët i shfaqën shqetësimin për gjendjen dhe pikëpyetjet për të ardhmen e...

“Ne jemi pa shtëpi pas tërmetit, në ditë të sikletit”, dëshmia...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ishte në banesën e shkatërruar nga tërmeti i 26 nëntorit të Lirie Xhixhas e cila thotë se shteti...

“I more pagat ti mo”, Rama nxjerr kamarierin të flasë: Rrena...

Kryeministri Edi Rama është ndalur në fshatin Derven rrugës për në Thumanë duke pyetur kamarierin dhe pronarin e një lokali nëse i kishin marrë...

VIDEO/PD i kujton Ramës premtimet për Thumanën: Nuk ka punuar askush...

Thumana, pas tërmetit të 26 Nëntorit,  vijon të mbetet një grumbull mbetjesh, të godinave të rrënuara. Nga Partia Demokratike ka nje reagim lidhur me kete...

VIDEO/Basha tregon mashtrimin tjetër: Si gënjeu Rama në Thumanë! Lekët e...

Lulzim Basha eshte i bindur se ai qe po shkaterron ekonomine dhe po varferon shqiptaret, eshte Kryeministri Edi Rama. Se fundmi, Basha ka filluar te...

Dy tërmete gjatë natës ‘zgjojnë’ Durrësin dhe Thumanën

Gjatë natës së kaluar një tjetër tërmet ka goditur zonen e Durresit, gati disa muaj pas tragjedise se 26 Nëntorit. Sipas të dhënave zyrtare të...

VIDEO/’Propaganda e Ramës në Thumanë’, reagon Salianji: Asgjë nuk ka ndryshuar

Kryeministri Edi Rama ishte një ditë më parë në Thumanë, nga ku premtoi se do punohet me tre dhe katër turne për rindërtimin. Por...

“Dhe në fatkeqësi mendojnë si të japin tendera për miqtë e...

Diten e djeshme, kryeministri Edi Rama prezantoi me projektin e rindertimit te Thumanes, per te cilin tha se do te behej me tender nderkombetar. Por,...