FOTO/100 mijë euro për të dëmtuarit e tërmetit, gjesti i veçantë i këngëtarit të njohur dhe babait të tij

Ndaje

Solidariteti ne keto ditë për shqiptarët nuk ka të munguar. Qytetarë të thjeshtë, ekipe shpetimi, njerëz anembanë dhe disa artistë kanë ofruar ndihmën e tyre për ta perballuar kete tragjedi të kombit tonë.

Këngëtari i njohur nga Kosova, Ermal Fejzullahu ka vendosur të dhurojë 100 000 euro për të gjithë të dëmtuarit e tërmetit, i cili solli pasoja fatale për Shqipërinë.

Nga ana tjetër babai i tij, Sabri Fejzullahu bëri të ditur se hapi dyert e shtëpisë së tij për ta liruar në ndihmë të njerëzve të prekur nga tërmeti.

“Vëllezër e motra asnjëherë në jetën time nuk kam dashur të publikoj, kur kemi marrë një iniciativë për të ndihmuar rastet e shumta në nevojë, mirëpo kësaj radhe bëhet fjalë për një komb të tërë. Uroj të solidarizohemi të gjithë, të hapim zemrat e të ndihmojmë sa kemi mundësi. Zoti e bekoftë popullin shqiptar. I juaji, Ermal Fejzullahu”, ka shkruar këngëtari në Instagram.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje