Tag: Belind kellici

Pas një viti jeton në çadër/Denoncimi i familjes Veseli në Kurbin:...

Vështirësia ekonomike dhe dëmtimet nga tërmeti janë kryefjala e shumë banorëve në Kurbin. Qëndrimi në çadër për 9 muaj është kthyer në një sfidë...

Pastrimi i 1.6 miliardë euro, PD akuza Veliajt: Premtove zero leje...

Ne fokus te reagimit te sotem nga selia blu eshte Erion Veliaj. Belind Këlliçi e ka akuzuar kryebashkiakun se erdhi në krye të Bashkisë...

Këlliçi denoncon skandalin: Shkollat e mbyllura, Veliaj bën tender me vlerë...

Kreu i Forumit Rinor të PD, Belind Këlliçi, ne nje denoncim te fundit, zbulon se Kryetari i Bashkise Erion Veliaj vazhdon me tenderat te...

Kellici: Rama te ndale masat represive ndaj qytetareve

Policia nuk gjobit Ramën për grumbullimet e tij, qytetarët po, tha sot kreu i FRPD, Belind Këlliçi. “Edi Rama duhet të ndalojë masat represive ndaj...

“E PaBesa Shahini godet sërish maturantët“

Kreu i FRPD, Belind Kellici tha sot se Ministria e Arsimit hoqi dorë nga çdo detyrim themelor që ka ndaj maturantëve e sidomos ndaj...

KOMENT/ Kina na dha Covidin, eshte koha ti marim biznesin!

Nga Belind Kellici Pandemia COVID-19 ka patur nje ndikim serioz ne ekonomine e Shqiperise, si dhe ate te rajonit. Faktet, jo aludimet, qartazi tregojne qe...

Kellici: Ramavirusi ti coje te njerezit 30 milione euro kredi

“Nëse socialistët do të merrnin vesh nga ekonomia, ata nuk do të ishin më socialistë,” ka thënë Friedrik Hajek, një ndër kontribuesit më të...

Këlliçi: Përdorimi pas vdekkes i Maks Velos nga Erjon Veliaj, i...

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi tha sot se perdorimi pas vdekjes i Maks Velos nga Erjon Veliaj, i turpshëm. “Të duash veprën tënde është normale,...

TEATRI/Organizatat e njohura reagojnë ashpër: Kërkojmë lirimin e Këlliçit dhe artistëve,...

Belind Këlliçi, Kryetar i FRPD, dhe dhjetëra aktivistë janë arrestuar në mënyrë brutale nga policia disa momente pas prishjes së teatrit kombetar. EDS (Forumi Studentor...

YEPP dënon ashpër arrestimin e kryetarit të FRPD: Politikë shtypëse! Lirojini...

YEPP (Forumi Rinor i Partisë Popullore Europiane, më i madhi në Europë) dënon ashpër arrestimin e Belind Këlliçit, kryetar i FRPD, dhe shumë aktivistëve...