Tag: ndihma

Përplasja për formulën e ndarjes së mandateve dhe koalicionet, Opozita letër...

Opozita e Bashkuar i ka dërguar një kërkesë Këshillit Politik për të marrë asistencën dhe ekspertizën e OSBE-ODIHR për Reformën Zgjedhore dhe pikërisht për...

“Bujqësia pa asnjë ndihmë”,Salianji takon fermerët: Katastrofa ‘Rama’ më e keqe...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, u takua në Lushnjë me shumë fermerë që ngrenë zërin kundër braktisjes nga qeveria në kohën më të...

Koronavirusi/Lista e plotë e materialeve që Kina i dhuroi Shqipërisë

Më 25 prill arritën në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës materialet e ndihmës së qeverisë kineze për Shqipërinë për të luftuar kundër epidemisë së COVID-19. Në...

FOTO/Hungaria i dhuron maska dhe kostume mbrojtëse Shqipërisë, Basha takon ministrin...

Për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë, Hungaria do të dhurojë 100.000 maska dhe 5000 kostume mbrojtëse mjekësore, me qëllim forcimin e kapaciteteve të sistemit...

COVID-19/Amerika jep dhe 1.2 milion dollarë për Shqipërinë, për çfarë do...

SHBA po ndihmon Shqipërinë edhe me 1.2 milion dollarë ndihmë shëndetësore në përgatitjen e sistemeve laboratorike, aktivizimin e mbikëqyrjes së gjurmimit të rasteve, mbështetjen...

Presidenti Trump urdhëron dërgimin e ndihmave në Itali: Është aleati ynë...

Presidenti amerikan Donald Trump të Premten urdhëroi zyrtarët e lartë të administratës amerikane të ndihmojnë Italinë në luftimin e koronavirusit të ri duke siguruar...

LISTA/Shqipëria i kërkon ndihmë NATO-s për të luftuar koronavirusin: Ja për...

Shqipëria i ka kërkuar ndihmë zyrtarisht NATO-s për pajisje e mjete spitalore të nevojshme në luftën kundër Covid-19. Me anë të një letre dërguar më...

Zhupa siguron dokumentat: Tetova dhe Mitrovica dhuruan paratë e zbukurimeve për...

Kanë qënë të shumta shqiptaret ne trevat te cilat jane pergjigjur dhe solidarizuar pafund pas tërmetit të 26-Nëntorit. Jo vetëm kaq, por dhe shtetet...

“1850 ndërtesa në gjendje kritike”, BE ndihmon autoritetet shqiptare, shpall konferencën...

Inxhinierë shqiptarë dhe ndërkombëtarë, me mbështetjen e Ekipit të Mbrojtjes Civile të BE-së, kanë vlerësuar 1.850 ndërtesa që janë identifikuar si kritike nga autoritetet...

VIDEO/Basha në Astir: Mirënjohje protestuesve që po strehojnë 120 të dëmtuar...

Basha vizitoi familjet e strehuara tek godina “Egi Center” në Unazën e Re. Godina ishte planifikuar të prishej nga projekti kundër të cilit protestuan...