“Mos ikni nga Shqipëria”, Mimi Kodheli moral të rinjve: Jashtë je një robot, punë, shtëpi dhe gjumë

Ndaje

Jemi në momentet kur vendi ynë ka kapluar në krizë, të rinj që largohen dhe që nuk kanë garanci per te ardhmen e tyre nëse qëndrojnë në atdhe.

Nuk mund të themi a ka vlerë morali kur situata nuk njeh ndryshim, por deputetët socialistë perpiqen me doemos të nxisin të rinjtë të qendrojnë në Shqipëri.

E ftuar në emsionin “Ditë e Re” në RTV Ora, jsh-ministrja Mimi Kodheli tregon nëse Shqipëria është një vend i mirë për të rinjtë dhe jep një mesazh të fortë, duke shpresuar se mos ndonjëri do të bindet.

Shqipëria është vendi më i bukur ku mund të rijnë e të jetojnë të rinjtë. Jashtë je një robot, punë, shtëpi dhe gjumë. Nuk ka kafe, miq dhe shokë, ka vetem punë. Cilësia e jetesës eshtë më e mirë apo shërbimet publike, por nuk gjeni një vend që ka një orë larg liqenin, një orë larg detin apo malin, një hap kafen apo shokun tuaj, nuk ka vend më të dashur se Shqiperia.  Ne kemi një mënyrë të jetuari që shumëçka nga bota perëndimore na rri ngushtë dhe ndryshe. Mendoj që ky është një vend që ja vlen mundi”, shprehet më tëj deputetja.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje