FOTO/Shkarkimi nga KPA, Gjykata Kushtetuese heq emrin e Besnik Muçit nga faqja zyrtare

Ndaje

Ndonëse pa një njoftim zyrtar, vërehet se Besnik Muçi nuk rezulton në listën e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Aktualisht në faqen zyrtare rezultojnë të jenë anëtarë të Gjykatës Kushtetuese: Vitore Tusha, Elsa Toska, Marsida Xhaferllari si edhe Fiona Papajorgji.

Kujtojmë se Besnik Muci iu drejtua sot me një letër anëtarëve të GJykatës Kushtetuese përmes të cilës i kërkonte të shpreheshin për mandatin e tij pas vendimit të KPA.

Në takimin me presidentin Ilir Meta, ketij te fundit iu kërkua që të rishikojë qëndrimin e tij dhe të deklarojë përfundimin e mandatit.

//KB/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje