DETAJE/Një vit më parë u vra djali, sot tritol banesës në Dibër

Ndaje

Një shpërthim me tritol ka ndodhur  në një banesë në Maqellarë. Sipas informacioneve të para shpërthimi ka ndodhur në banesën e shtetasit Gazmir Kosiqi.

Nuk dihet ende nëse ka persona të plagosur dhe policia ka shkuar në vendin e ngjarjes. Mësohet se para një viti Gazmir Kosiçit i kanë vrarë djalin Elsi Kosiqi,  në oborrin e shtëpisë së tij në Maqellarë.

Vrasjen e biznesmenit Elsi Kosiqi Policia e klasifikoi si vrasje per larje hesapesh. Për krimin e ndodhur u vu në pranga Mahmut Gega, banor i Shupenzës. Sipas informacionit të Policisë, vrasja ndodhi për për motive të dobëta.

Viktima ishte me precedentë penale, ndërsa familja e tij ka edhe një hotel pranë llixhave të Dibrës.

vijon..

//DRONI.al//

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje