Tag: Diber

EMRAT/Vrasje e vjedhje me armë, OFL iu çon formularët 4 të...

Janë tre të dënuar për vrasje e tentativë vrasje nga Dibra si dhe një tjetër nga Tirana subjektet e radhës të Operacionit Forca e...

EMRAT/OFL zbarkon në Dibër, u dërgon formularin 3 të dënuarve për...

OFL këtë të enjte ka zbarkuar në Dibër ku u ka dërguar formularin e vetëdeklarimit tre të dënuarve për vrasje me paramendim. Në kuadër të...

Ulet popullsia/Dibra humbet një deputet, si lëviz mandati

Raportet dhe shqetesimet e ngritura se fundmi, lidhur me popullsine shqiptare, qe sa vjen dhe reduktohet, duket se jane te verteta. Kjo eshte reflektuar...

PD denoncon skandalin: Dryni i vihet një tjetër shkolle, arsyeja

Dhurata Cupi ka denoncuar sot sipas saj nje skandal qe lidhet me mbylljen e mbi 30 shkollave ne Diber per shkak te largimit te...

Dalin pozitivë pjesëtarë të mjekut të infektuar në Bulqizë, në Berat...

Në qytetin e Beratit janë zbuluar disa raste të reja me COVID-19, ndërkohë që sot janë regjistruar 4 raste të prekurish me Coronavirus. Vetëm dy...

VIDEO/RENEA operacion, prangoset i forti i Bulqizës, gjendet ne bodrumin e...

Policia e Bulqizës në bashkëpunim me forcat RENEA kanë vënë në pranga shtetasin Fadil Tërnova, një prej personave me rrezikshmëri të lartë, i shpallur...

VIDEO/Policia zbulon drogën me dronë, Dibra “nën monitorim” për kanabisin

Dy dronë dhe 50 punonjës policie janë angazhuar për monitorimin e zonave të thella e pyjore në Dibër, sa i takon parandalimit të kultivimit...

EMRI/Doli të mblidhte bimë medicinale në Dibër, familja e denoncon të...

Një 18 vjeçar nga fshati Dypjakë i Dibrës ka humbur kontaktet me familjen e tij prej 5 ditësh. Mesohet se i riu ishte ngjitur në...

I kërkuar në Itali për trafik droge, denoncimi i ish-deputetit Gjunkshi:...

Ngjarja e një dite më parë në Dibër, ku u arrestua Besmir Vranezi nxori zbuluar policinë Vendore të Qarkut Dibër. Sipas ish-deputetit Gjunkshi, i cili...

I kërkuar ndërkombëtarisht nga Italia, arrestohet dibrani, pjesë e organizatës kriminale

Policia e Dibrës ka arrestuar një 35-vjeçar me qëllim ekstradimin drejt shtetit italian. Në pranga ka rënë B. A.(V), 35 vjeç, banues në Peshkopi,...