Dikur disko e grupeve kriminale në Durrës, sot shndërrohet në një bibliotekë

Ndaje

Dikur një disko, ndërsa sot është kthyer në një kafene bibliotekë për mendim, diskutim dhe aktivitete të tjera letrare.

Bëhet fjalë për një pronë të sekuestruar si aset kriminal e ciila është shndërruar në një ambient të ri social në qytetin e Durrësit. Nisma është marrë nga disa të rinj, të mbështetur nga zyra e bashkimit Europian.

Mesazhi është i fortë dhe i qartë në luftën kundër kriminalitetit që mbetet problem në vendin tonë, ndaj ambasadori i BE, Luigi Soreca bëri një rrëfim personal për rëndësinë e nismave të tilla.

“Kjo i jep energji të reja jo vetëm komunitetit por edhe institucioneve vendore. I përçon një mesazh të rëndësishëm shoqërisë në një vend ku krimi ka qenë ose është pjesë e jetës.”,-ka thene ai.

Lokali për të rinjtë në Durrës, është i dyti në të gjithë vendin që ngre aktivitetin mbi një pronë të marrë ndaj grupeve kriminale.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje