Zgjedhjet/Vasili: Brenda disa orëve mbaroi numërimi në Kosovë, Ramës i duhen 27 ditë dhe kur voton vetëm

Pas zgjedhjeve në Kosovë, të cilat nxorrën të parët VV e Albin Kurtit, nga Shqipëria ka patur reagime të shumta, ku në thelb të gjithë përgëzojnë liderët për sjelljen e treguar dhe për mbarëvajtjen e një procesi të rregullt zgjedhor.

Një koment ka ardhur nga ish-deputeti Petrit Vasili, i cili shkruan se zgjedhjet në Kosovë janë faqja e bardhë e vendit fqinj dhe faqja e zezë e kryeministrit shqiptar, Edi Rama.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, Vasili shkruan se Kosova mbajti zgjedhje të shkëlqyera dhe nxori rezultatin brenda disa orëve, ndërsa sipas tij, Ramës i duhen 27 ditë që të nxjerrë rezultatin.

Zgjedhjet:Faqja e bardhe e Kosoves dhe faqja e zeze e Edi Rames! Kosova mbajti zgjedhje te shkelqyera ne cdo pikpamje dhe doli me e rritur dhe me dinjitoze perpara gjithe botes. Kosova brenda disa oreve mbaron numerimin e votave.

Kosova i beri zgjedhjet edhe te parakohshme, edhe me shume alternativa dhe e realizoi rrotacionin e pushtetit ashtu sic e vendosi populli. Kjo ishte faqja e bardhe e Kosoves. Edi Rama edhe kur voton vetem i duhen 27 dite qe te nxjerre rezultatin. Edi Rama ben votime me nje parti te vetme si diktatoret me idiote te botes.

Edi Rama per shkak te kriminalizimit dhe korruptimit pengon zgjedhjet e parakohshme dhe e shkaterron imazhin e Shqiperise perpara gjithe botes dhe i ben shqiptaret me mijra qe te largohen. Kjo eshte pra faqja e bardhe e Kosoves dhe njeherazi faqja e zeze e Edi Rames”, shkruan Vasili.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje