Tag: Vasili

Kryeministri bën batuta për koronavirusin, Vasili i bën thirrje: Zgjohu! Eshtë...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i ka bërë thirrje qeverisë që të marrë masa, ndërsa thekson se koronavirusi është emergjencë dhe jo rutinë. Përmes një...

“Të gjithë e dinë që qeveria shpërdoron fondet publike”, Vasili: Ndaj...

Petrit Vasili u bashkohet te gjithe atyre qe jane skeptike me menaxhimin e fondeve qe BE mblodhi per Shqiperine ne konferencen e donatoreve. Sipas Vasilit,...

Vasili ironizon Ramën me deklaratat: Po Edi, jepi një dorë edhe...

Ish-deputeti Petrit Vasili ka ironizuar deklaratat e sotme te kryeministrit Edi Rama, i cili nga SHBA shprehu zhgënjimin ndaj BE dhe shkoi deri ne...

Vasili ia thotë troç Ramës: O budalla është integrimi dhe jo...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me samitin për mini shengenin ballkanik, samit i cili u mbajt në Tiranë. Në një konferencë...

Vasili tregon pasojat e tërmetit: Shihni vetë videon, s’ka nevojë as...

Petrit Vasili nuk i ndal as ditën e sotme, kritikat për qeverinë Rama dhe punën që ajo ka kryer në përballimin e situatës së...

“Mbetën në bisht të situatës”, Vasili: Qeveria të heqë dorë nga...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ngre dyshime të forta mbi verifikimin e ndërtesave pas tërmeteve të 21 shtatorit dhe 26 nëntorit. Në një postim...

Ish-deputeti nuk lë prapa as Xhaçkën: Ministrja e Mbrojtjes të përgjigjet...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka kritikuar ashpër ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçkën. Me një shënim në “Facebook”, Vasili i rikujton Xhaçkës...

Ish-deputeti: Nënvlerësimi i tërmetit të 21 shtatorit dhe kërkesave të Presidentit,...

Kur Presidenti Ilir Meta bënte thirrje për të siguruar ndërtesat dhe për të marrë masaj ndaj tërmetit apokaliptik, të gjithë filluan të talleshin duke...

Rama vendos Çuçin për drejtimin e operacionit të tërmetit, çuditet Vasili:...

Kryeministri Edi Rama, ne mbledhjen e mengjesit, caktoi punët per ministrat e tij, duke ua ndarë  nje me nje, sikur t'iu jepte detyra shtëpie. Përzgjedhja...

“Interesant ky Majko”, Ish-deputeti nuk ia përton: Nuk i flet Ramës...

Ka shumë nga socialistët të cilët nuk e kanë parë me sy pozitiv tubimin e thirrur nga presidenti Ilir Meta në ditën e rinisë,...