ZGJEDHORJA/Vasili ‘i mbyll gojën’ mazhorancës: Propozimet e opozitës në dorë të Gjiknurit para 83 ditësh

Ndaje

Petrit Vasili, një nga anëtarët e Këshillit Politik, ka zbuluar sot me dokumente se propozimet e opozitës maxhoranca i ka pasur në dorë i ishin dërguar 83 ditë më parë dhe nuk ka të bëjë me kërkesa të reja siç pretendon maxhoranca.

“Çdo pretendim për kushte shtesë është thjesht mashtrim për të legjitimuar rrëmbimin e zgjedhjeve në tavolinë nga Rilindja. Ja depozitimi zyrtar i propozimeve me Këshilin Politik” shkruan Vasili ne nje postim në facebook.

Po ashtu, me heret ne nje reagim tjeter, ai hodhi poshte pretendimet se opozita ka kushte dhe kerkesa te reja duke i kthyer keshtu pergjigje dhe ambasadores Yuri Kim, pas thirrjes se saj mengjesin e sotem.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje