Vasili ironizon Ramën me deklaratat: Po Edi, jepi një dorë edhe Europës së bashkuar me banane dhe PPP

Ndaje

Ish-deputeti Petrit Vasili ka ironizuar deklaratat e sotme te kryeministrit Edi Rama, i cili nga SHBA shprehu zhgënjimin ndaj BE dhe shkoi deri ne ate pike sa e cilesoi te tmerrshme.

Vasili ironizon duke shkruar se mbase do te ishte mire qe Edi Rama t’i jepte nje dore me koncesione dhe ppp Europës teksa shton se te rinjte nga kjo sjellje e tij po largohen dita ditës.

Edi Rama eshte shume mire me “bananet” dhe PPP, ndaj e gjithe rinia iken!? Edi Rama flet me “sinqeritet” dhe thote : “Tani që jemi të mirë ata(BE) janë në formë të tmerrshme”.Vertet Edi eshte shume mire se :

Planin e “bananeve”, qe vijne nga Kolumbia eshte rritur me dhjetra here dhe vazhdon te rritet e te rritet dhe plani i Edit realizohet shume mire.

PPP rriten e rriten aq sa po kepusin ne mes ekonomine sic e thote qarte edhe Standard & Poor’s, por rendesi ka qe Plani i Edit realizohet shume mire.

“Planet” e Edit, qe realizohen shume mire e kane bere vertet ate shume te lumtur dhe s’ka si te jete ndryshe me gjithe keto tonelata “bananesh” dhe miliarda koncesionesh,
por te rinjte e Shqiperise kjo lumturi e Edit po i largon me mijra si kurre me pare nga Shqiperia.

Po Edi ti vertet je shume mire me banane e PPP, ndaj jepi nje dore edhe Europes se Bashkuar, qe eshte aq prapa dhe ha aq pak… “banane”, ndihmoje Europen Edi jepe edhe Brukselin me PPP dhe nisi te gjithe te rinjte e Europes prapa diellit. Go Edi Go“,-shkruan Petrit Vasili.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje