“Çmendet” moti në Shqipëri, parashikohen temperatura të frikshme deri në fillim të Korrikut

Ndaje

Temperaturat e larta do të “pushtojnë“ vendin, ndaj bëni mirë të merrni masaj. Meteoalb shkruan sot se temperaturat në ditët në vijim do të arrijnë deri në 45 gradë celsius.

I nxehti afrikan do të godasë të gjithë Evropën dhe temperaturat do të arrijnë në vlera shumë maksimale. Sipas Meteolab kjo valë e të nxhetit do të përfshijë Ballkanin dhe Shqiperine, por në vendin tonë temperaturat do të arrijnë deri në 38 gradë.

Vendi ynë do të jetë në periferi të kësaj vale ku temperaturat do të ngjiten deri në 38 gradë celcius, situate që do të vijojë deri në fillimin e muajit korrik, ku pritet që kjo vale e të nxehtit të përshijë Ballkanin dhe Shqipërinë”- njofton Meteoalb.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje