Tag: temperatura

FOTO/Shënohet rekordi i ri, temperatura më e lartë në planetin Tokë...

Temperatura më e nxehtë në planetin Tokë e regjistruar ndonjëherë mund të ketë arritur të dielën pasdite, pasi termometri në Luginën e Vdekjes në...

Rrezikohet jeta e tre familjarëve në Sarandë, fortuna i zuri në...

Stuhia dhe furtuna e fuqishme që ka përfshirë pjesën më të madhe të vendit po rrezikon jetën e tre anëtarëve të një familje në...

Maturantët në shkollë, 16 nxënës dhe 1 mësues rezultuan me temperaturë...

Në të gjithë shqipërinë Rreth 1500 maturantë nga 31000 që do u nënshtrohen 4 provimeve të maturës, por ka dhe nga ata që kanë...

A e zhdukin temperaturat e larta koronavirusin? Shkencëtarët flasin për zbulimet...

Ditët e ngrohta po vijnë, me parashikimin e temperaturave që do të arrijnë në 20C në disa rajone. Moti i ngrohtë do të sjellë...

A ka shpresë që koronavirusi të zhduket me ngritjen e temteraturave?...

Virusi që shkakton Covid-19, mund të përhapet më shpejt në një temperaturë të caktuar, zbulon një studim. Megjithatë ekspertët thonë se njerëzit duhet të...

Studimi për koronavirusin që jep shpresë, ja temperatura mjedisore që cilësohet...

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste Edmond Panariti ka bere nje reagim te fundit lidhur me përhapjen e koronavirusit. Sipas Panaritit, temperatura mjedisore është pikë kthese...

Del dielli gjatë fundjavës, por temperaturat nuk ndryshojnë shumë

Situata aktuale meteorologjike do te vijoje me erë të fortë si dhe do të krijojë kushtet për kthjellime në orët në vijim dhe me...

Sot është dita më e ftohtë e javës, vishuni trashë!

Nese mendoni se dimri kaloi paq, pa asnje dite te ftohte e keni gabim. I ftohti do të vijojë sërish edhe gjatë ditës së...

Vijojnë ngricat dhe i ftohti, në këtë qytet temperatura arrin -7...

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak informon  se sërish vendi do të ndikohet nga masa ajrore të ftohta e të qëndrueshme. Për rrjedhojë, moti parashikohet i kthjellët me...

Viti ri do të nisë me ngrica dhe temperatura minus, parashikimi...

Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti të jetë i kthjellët si në orët e para të...