Tag: temperatura

Del dielli gjatë fundjavës, por temperaturat nuk ndryshojnë shumë

Situata aktuale meteorologjike do te vijoje me erë të fortë si dhe do të krijojë kushtet për kthjellime në orët në vijim dhe me...

Sot është dita më e ftohtë e javës, vishuni trashë!

Nese mendoni se dimri kaloi paq, pa asnje dite te ftohte e keni gabim. I ftohti do të vijojë sërish edhe gjatë ditës së...

Vijojnë ngricat dhe i ftohti, në këtë qytet temperatura arrin -7...

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak informon  se sërish vendi do të ndikohet nga masa ajrore të ftohta e të qëndrueshme. Për rrjedhojë, moti parashikohet i kthjellët me...

Viti ri do të nisë me ngrica dhe temperatura minus, parashikimi...

Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti të jetë i kthjellët si në orët e para të...

Dita e sotme me temperatura të ulta, ja zonat me shi...

Ashtu si një ditë më parë dhe ditën e sotme reshjet e shiut do të jenë prezente në të gjithë vendin. Sipas IGJEUM priten reshje...

Planet për fundjavën? Në disa vende priten reshje të dendura shiu

Sot rikthehen reshjet e shiut në vend. Parashikohet reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa në qarqet e tjera priten...

DETAJE/Vjeshta e vonuar, në mbrëmje ndryshojnë temperaturat

Pjesa e dytë e ditës së sotme, ashtu si mund ta keni vënë re ndryshoi totalisht. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se prej orëve të...

FOTO/Ulen temperaturat javës tjetër, dielli ia lë “radhën” shirave dhe shtrëngave

Prej javësh tashmë nuk ka pasur rreshje shiu, teksa moti na ka surprizuar me kohën me diell dhe temperatura të larta. Por sipas MeteoAlb,...

DETAJE/39 emigrantët vdiqën në kontejnerin frigorifer ku temperatura shkoi -25C

38 të rritur dhe një adoleshent ngrinë deri në vdekje teksa po përpiqeshin të arrinin në Mbretërinë e Bashkuar me anë të një kamioni. Ekspertët,...

Mundësi për plazh deri në fund të shtatorit, meteorologët japin lajmin...

Lajme te mira, per ata që ende nuk iu ndahet shpirti nga pushimet dhe deti. Dhe gjatë muajit shtator, mund te shfrytezoni ditët e...