FOTO/Korça zgjohet në panik, lëkundje të tjera tërmeti gjatë natës

Situata me tërmetet ka vazhduar në Korçë. Mësohet se lëkundjet e tërmetit  janë regjistruar edhe gjatë mbrëmjes. Brenda pak minutave janë regjistruar 4 lëkundje me magnitudë 3 dhe 4 ballë.

Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, banorët janë të shqetësuar, pasi do t’i duhet të kalojnë natën jashtë.

Kujtojmë se qyteti i Korçës u godit ditën e djeshme nga 7 tërmete, duke lënë dhjetëra banesa të shkatërruara.

Ndërkaq, 4 persona janë plagosur, të cilët për fat të mirë janë jashtë rrezikut për jetën.Tërmeti më i fuqishëm goditi fshatin Flloq, me një forcë goditëse 5.3 ballë të shkallës rihter.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje